Сайт газеты

Четверг, 29 августа 2019 11:35

Алла Рябуха: «Команди «фас» не буде, але і привілеїв чи поблажок Глухів не матиме»

Автор 

Новопризначеного начальника управління Держслужби якості освіти в Сумській області таки звільнили з попереднього місця роботи за «аморалку»

  Екс-директор Глухівської ЗОШ №2 Алла Рябуха приступила до виконання обов’язків начальника управління Державної служби якості освіти в Сумській області з 23 серпня. Проте піти спокійно з посади директора їй не вдалося. Алла Петрівна написала заяву на звільнення у зв’язку з перемогою у конкурсі та подала її у відділ освіти. Однак там документ не прийняли, натомість її звільнили за аморальну поведінку, так, як планувалось ще кілька місяців тому.

Алло Петрівно, чи не завадив такий специфічний запис у трудовій книжці приступити до нових обов’язків?
– Я достойно витримала конкурс, пройшла спецперевірку і готова з повною віддачею працювати. Цим записом не мене дискредитовано, а всю нинішню владу Глухова в очах освітян всієї країни. Я вже написала заяву до прокуратури та Державну службу з питань праці про порушення трудових прав та позовну заяву до суду. Також раніше подавала заяву до прокуратури про незаконне звільнення з роботи з особистих мотивів начальником відділу освіти Аллою Матосовою. У Службі якості освіти про те, що відбувається у Глухові знають, керівництво мене підтримало. Також я заручилася колосальною підтримкою колег з усієї України. Всі вражені хаосом, непрофесіоналізмом, які нині творяться у Глухівському відділі освіти.

Чому з вами так повелись?
– Це політична розправа, я не втомлююся про це говорити. Я стала поперек горла своєю принциповістю, критикою, непоступливістю. Як депутат я захищала думку людей, говорила правду про кричущі порушення влади міста. Мене вже раз звільняли за надуманою причиною як депутата від опозиції, проте суд підтвердив, що це рішення було неправомірним. І знову історія повторюється. Свою руку до цього доклав вічний радник мера Руслан Павленко. Пам’ятаєте, чому звільнили начальника відділу освіти Людмилу Васянович? Вона відмовилася прибирати мене та інших неугодних директорів шкіл. Нагадаю всім, що моя аморальність за версією «фантастичної» команди мера Мішеля полягає в тому, що я дуже голосно задавала не дуже приємні питання пану Кіяшку про хабарі, коли його незаконно призначали на посаду головного лікаря ЦРЛ. Скаргу написав все той же Павленко.

Чи відомо, хто обійме після вас посаду директора ЗОШ №2?
– Прогнозую, що це буде Алла Матосова. І теж без конкурсу.

Як ви готувалися до роботи на новій посаді?
– Це нова служба, тому готувались усі мої колеги. Влітку були в Києві на семінарах, вивчали досвід Франції та Чехії, як проводяться у них інституційні аудити. Вивчали багато документів. Наша Держслужба якості освіти підпорядковується безпосередньо головному управлінню в Києві та Міністерству освіти напряму. Тому ніякого випливу на нас на місцях не буде.

З чого починатимите?
– З нуля. Зараз реєструємо офіційно наш підрозділ. Потрібно привести до ладу кімнати, які нам надали. Це на Прокоф’єва, 38, у приміщенні департаменту освіти і науки. У сумському управлінні наразі поки тільки два працівники: я та мій заступник. Але будемо набирати штат з 22 осіб. А вже повноцінні аудити ми будемо здійснювати з січня. Складемо план на 10 років, коли, які школи, дитсадочки, позашкільні заклади будемо перевіряти. У вересні-жовтні плануємо максимально відвідати усі міста, ОТГ, райони та розповісти, за якими критеріями їх перевірятимуть. Щоб кожен заклад розумів, що від нього будуть вимагати, що йому потрібно підтягнути, допрацювати. Наше завдання – допомогти школам стати кращими, підказати, у якому напрямку рухатися.

А що саме ваша служба буде інспектувати в навчальних закладах?
– Це чотири напрями. Освітнє середовище , яке включає умови у приміщенні, харчування, вбиральні… Оцінювання учня – за якими критеріями воно відбувається, якість знань тощо. Будемо перевіряти педагогічну діяльність: якими володіють вчителі методиками, знаннями, для цього є ціла система оцінювання. І четвертий – це управлінська діяльність. Хочу наголосити, що відповідно до нового закону відділи освіти взагалі позбавлені права контролю за навчальною діяльністю. Зараз цю функцію виконує тільки наша служба. Раз на 10 років ми маємо право здійснити ще й позапланову перевірку відділів освіти.

Чи чекати глухівському відділу освіти дзеркальної відповіді на ваше звільнення, адже ви тепер будете інспектувати Глухів?
– Два роки тому, коли після незаконного звільнення мене поновили на посаді директора, від мене чекали звільнень кількох педагогів школи, які з тих чи інших причин не підтримали мене. Але цього не сталося, я знайшла в собі сили переступити, забути, почати будувати стосунки по-новому. Бо для мене це теж було уроком, досвідом, певним переломом. Так і зараз, у мене немає мети помститися за будь-яку ціну тим, хто мене образив. Не хочу витрачати на це жодної хвилини свого життя, отруювати його негативом. Моя задача – працювати, ділитися досвідом, змінювати освіту на краще. Звісно, будуть перевірки, аудити, але все в рамках закону. Команди «фас» не буде, але і привілеїв чи знижок Глухів не матиме.

А чи можуть батьки звертатися до Служби?
– Так, це така собі вчительська прокуратура. Ми повинні реагувати на звернення батьків, наприклад, з приводу булінгу чи якщо чомусь не влаштовує вчитель. Ми маємо право перевірити діяльність педагога і рекомендувати, приміром, пройти переатестацію. До речі, інформую, що розпочав роботу освітній омбудсмен Сергій Горбачов, це мій добрий товариш, він має захищати права здобувачів освіти, педагогічних та наукових працівників.

Чи означає ваш переїзд до Сум повний розрив з Глуховом?
– Що ви, який розрив? Якщо чесно, то мені важко морально залишити мою другу школу, за останні 6 років я душею зрослася з нею, прикипіла до дітей, досягла порозуміння з батьками, набула цінного досвіду. Дякую всім учням, батькам, особливо педагогічному колективу за плідну роботу. Я залишаюсь депутатом міської ради, у Глухові у мене рідні, друзі, знайомі. Через газету вітаю всіх з днем міста і закликаю любити його всім серцем.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 724 раз Последнее изменение Среда, 28 августа 2019 12:51

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version