Сайт газеты

Пятница, 06 сентября 2019 11:45

Вогонь у серцях

Автор 
Запалили свічі. До акції долучилися школярі Запалили свічі. До акції долучилися школярі

Вчетверте у Глухові запалили коридор світла в пам’ять за загиблими в Іловайському котлі

Світлий коридор

  29 серпня, в день п’ятих роковин пам’яті Іловайського котла, в якому загинули сотні українських військових, у Глухові пройшла зворушлива акція. Нагадаємо, загалом 366 осіб українських силових структур (разом із добровольцями) загинули в Іловайській операції 7-31 серпня 2014 року; у тому числі 254 осіб – під час виходу "зеленим" коридором.
  Увечері на подвір’ї ЗОШ №3 зібралися глухівчани. Якщо чесно, учасників акції і глядачів було зовсім небагато. Відправили панахиду за полеглими, запалили 500 свічок пам’яті та розставили їх по обидва боки дороги по Києво-Московській. Організатор акції Ірина Юсупова-Кобзар подякувала всім – РБК, хору духовної музики, клубу «Мужність», всім небайдужим – хто допомагає.
  Цього року 29 серпня вперше офіційно відзначали День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Вечір кіно

  Однією з найбільш анонсованих подій вечора була прем’єра фільму «Людина з табуретом», яку приїхав представити особисто режисер стрічки Ярослав Попов та кураторка проєкту Ірина Рязанцева. Документальну картину побачила майже вся Україна, нещодавно її представили у 28 містах США. Це картина не про Іловайськ, але має безпосереднє відношення до війни: після повернення з Донецького аеропорту режисер-мандрівник Леонід Кантер застрелився у себе вдома.
  Стрічка весело і детально показує одну із чотирьох подорожей до океану, що тривала рік. У цю мандрівку разом з Леонідом Кантером вирушили його друзі, дружина та 2-річна донька. Там народилась ще одна дитина. Носячи табурети, герої фільму здолали понад 60 тис.км та відвідали 50 країн. Пригоди, життя різних народів, побутові і погодні катаклізми показані через призму велетенської жаги до життя. І раптом війна, ДАП, смерть… Трагедія творчої особистості. Кажуть, класичний прояв посттравматичного синдрому.

Пам’ять жива

  На вечорі пам’яті був і відомий у Глухові учасник АТО Сергій Ющенко з дружиною Катериною. Він вважає справою честі вшанувати полеглих хлопців, адже сам був у самому пеклі та знає ціну життя.
  – Я теж втрачав друзів на цій війні. Тому вважаю дуже правильно, що нарешті буде офіційний день пам’яті тих, хто загинув за Україну, – ділиться Сергій Ющенко.
  Археолог-пошуківець Юрій Коваленко – чи не єдиний з глухівчан, хто має безпосередній стосунок до Іловайської трагедії, адже був одним з перших, хто буквально через тиждень після знищення колон російською армією пішов волонтером місії «Чорного тюльпану» збирати останки загиблих, шукати ще свіжі могили, привозити тіла полеглих в морги Дніпра і Запоріжжя. На початку вересня 2014 виникла гостра потреба у такій специфічній діяльності, і її взяли на себе досвідчені пошуковці у співпраці із ЗСУ. І ніхто не давав гарантію, яка участь чекає учасників «Евакуації-200», які працювали і на окупованих територіях.
  – Перед нами відкрилася жахлива картина, коли в полях, по дорогах земля була встелена тілами, деякі доводилося збирати по шматках. Ще диміла техніка, в повітрі чадів страшенний сморід тіл, що розкладалися, але цю роботу мав хтось виконати, – згадує Юрій Коваленко.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 83 раз Последнее изменение Четверг, 05 сентября 2019 12:03

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version