Сайт газеты

Среда, 04 сентября 2019 12:08

Перший дзвоник (ФОТО)

Автор 
Хвилююча мить. Першокласників ЗОШ №1 зустрічали на лінійці майбутні випускники Хвилююча мить. Першокласників ЗОШ №1 зустрічали на лінійці майбутні випускники

У глухівських школах «на букетах» зібрали кілька десятків тисяч, які віддали хворим дітям

Гроші – на благодійність

  Перший дзвоник цього року у всіх школах міста святкували у понеділок, 2 вересня. У місцевих школах відкрилося 13 перших класів. Лінійки скрізь проходили максимально швидко та лаконічно. Багато шкіл відмовилися від дорослих промов депутатів, вчителів, батьків та учнів, не запрошували й високопосадовців. Не було й багато квітів: уже не перший рік діти замість купованих букетів несуть на свято першого дзвоника кошти на благодійність. Єдиної акції у місті не було, але долучилися практично усі. Кожна школа вирішувала самостійно, кому будуть ці гроші. Наприклад, у ЗОШ №6 назбирали більше 20 тис. грн. З них мінімум 7 віддадуть учневі школи, який має проблеми зі здоров’ям, а решту домовилися перерахувати на лікування онкохворого дворічного Андрія Кузнецова. У ЗОШ №2 теж розділили суму між своїм хворим учнем та маленьким Андрійком. Йому також передадуть 13 тисяч, які зібрали діти і батьки ліцею-інтернату. Якщо перший рік пропозиція викликала якийсь дискомфорт, то цього року батьки почали ініціювати благодійні акції вже самі, а замість тридцяти букетів класному керівникові стали дарувати один від усього класу.

Свій стиль

  Кожний заклад найбільше уваги намагався приділити першокласникам, традиційно День знань вважається саме їх святом. Наприклад, у ЗОШ №3 зворушив обряд, коли першокласники проходили під вишитими рушниками,не обійшлося і без сентиментальних сліз на очах рідних. Учні були особливо вишуканими. Деякі класи шили єдину форму, хтось домовлявся про форму у певних кольорах, а деякі школи обрали етностиль та вдягли малятам вишиванки.
  У місті приживається і традиція єдиної форми для випускників, коли кожна школа обирає свій фасон, стиль, колір. В цьому році, наприклад, дівчака-одинадцятикласники ЗОШ №1 вибрали спіднички фіолетового кольору та білі блузи. Екстравагантності додав метелик. Сукню з такої ж тканини обрала і класна керівниця. Схоже, епоха білих фартушків потихеньку стає минулим. А, наприклад, у ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою форму ввели і для вчителів. На свято більшість одягли «білий верх-чорний низ», але як стало відомо – якраз у процесі пошиття уніфіковані костюми.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 292 раз Последнее изменение Среда, 04 сентября 2019 12:31

Галерея изображений

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version