Сайт газеты

Понедельник, 16 сентября 2019 08:43

Оцінили знання

Автор 

У Глухові не подолали поріг ЗНО майже 10% випускників

Глухів у цифрах

  Зовнішнє незалежне оцінювання влітку пройшли 93 учня глухівських шкіл. Цього року було три обов’язкові предмети: українська мова і література – для всіх, другий на вибір учня – математика або історія України і третій – на вибір зі списка.
  У міському відділі освіти проаналізували результати, тож 9,7% школярів не подолали поріг склав/не склав. Для порівняння, минулого року ця цифра сягала 13,7%. Традиційно найкраще діти впоралися з українською мовою, на найвищі бали її склало 56%, та історією України – 45,2%. А ось англійська дається дещо складніше. На 160-200 балів впоралися лише 15,8%, у той же час зовсім не подолали поріг – 13,2.

Хто найкраще

  Лідером за результатами ЗНО стала ЗОШ №6, тоді як минулого року цю планку тримала ЗОШ №1. Далі в рейтингу - ЗОШ №2, ЗОШ №3, ЗОШ №1 та ліцей-інтернат. Загалом, Глухів цього року показав нижчий результат по Сумщині, ніж минулоріч.

Пальцем в небо

  Нещодавно Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив офіційний звіт про результати ЗНО 2019 року. Експерт з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин аналізує, що частина учасників ЗНО по Україні навіть не намагалася виконувати завдання з відкритою відповіддю. Приміром, з математики 43% тестових завдань робили навмання, а близько половини інших учасників не змогли отримати за ці завдання хоча б один бал.

Найважче даються твори

  Аналіз результатів з української мови і літератури свідчить, що більша частина випускників впоралася із завданнями з орфографії, морфології, лексики та фразеології. Більш складними для них були – з синтаксису та пунктуації. Найскладнішими – на формулювання власної позиції з певного питання та її аргументацію. З цим не впоралися 82-86% учасників.

Погоріли на обчисленнях

  Майже всі учасники тестування з математики змогли визначити тип багатогранника за його розгорткою. Але переважна більшість інших типів завдань для них виявилася складною. Зокрема, на перевірку базових знань та вмінь з лінійних перетворень, квадратних рівнянь, функцій та їхніх властивостей. Неправильні відповіді часто були зумовлені помилками в елементарних обчисленнях та при розв’язуванні найпростіших рівнянь і нерівностей.

Не зуміли показати на карті

  Учасники тестування з історії України переважно успішно виконали завдання із встановлення відповідності між явищами, процесами, подіями та періодами. Найскладнішими виявилися завдання на встановлення послідовності та синхронності історичних подій, причинно-наслідкових зв’язків, а також локалізації об’єктів та фактів на карті.

Немає базових знань

  Як і в минулі роки, ЗНО засвідчило, що значна частина випускників України не має певних базових знань і вмінь з багатьох предметів.
  Нагадаємо, що з 2021 року математика стане обов’язковим предметом. Як ДПА будуть українська мова, математика, історія України або іноземної мови – за вибором, один з навчальних предметів.

Аліна Степанова, «НЕДЕЛЯ»

Прочитано 79 раз Последнее изменение Понедельник, 16 сентября 2019 14:07

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version