Logo
Версия для печати
Понедельник, 16 сентября 2019 09:04

Повісили замок

Автор 

Яструбщанська школа на Глухівщині не змогла розпочати навчальний рік

  16 школярів із Яструбщини вже другий тиждень їздять вчитися в Уланівський та у Суходільський НВК. Вони планували продовжити навчання у своєму селі, але на початок нового навчального року виявились вільними аж 4 вакансії, не було педагогів, аби вести українську мову та літературу, математику, фізику та інформатику.
  Питання з Яструбщанською філією Есманської ЗОШ I-III ступенів потихеньку дійшло до логічного кінця: схоже, що ця школа попри кількарічний спротив активістів села, батьків та керівництва школи вже працювати не буде. Зараз навчальний заклад знаходиться у формальному статусі «тимчасово призупинила діяльність». Щоб офіційно закрити школу, потрібно, щоб за це питання проголосували депутати Глухівської райради на сесії.
  Влітку на зборах разом з батьками та директорами шкіл сусідніх сіл домовились заповнити кадрову дірку приїжджими педагогами-сумісниками, але ці сподівання не справдилися. Реальність маленького віддаленого села могла привабити хіба якогось волонтера-місіонера.
  – Через малу кількість годин, яку ми могли запропонувати, всі відмовились. До нас не зручно їздити кожного дня, – коментує поки ще директор Віталій Ладижев. – У сусідніх школах така сама кадрова проблема, тому наші вчителі, і я у тому числі, пішли працювати по-сусідству.
  Як не прикро константувати, доля Яструбщанської школи була визначена, бо дітей у селі ставало все менше і менше, її утримували за рахунок районного бюджету, бо держава не давала субвенцію на школи, де навчається менше 25 дітей. Заклад зробили філією опорної школи, намагались втримати вчителів, але…
  Нагадаємо, у червні цього року офіційно закрилась Бачівська школа, де залишалось 9 учнів.

Марина Мекеда, НЕДЕЛЯ

Прочитано 74 раз Последнее изменение Понедельник, 16 сентября 2019 13:56
Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.