Сайт газеты

Понедельник, 16 сентября 2019 09:22

Послабили віжки

Автор 

У Глухові нещеплених дітей таки допустили до навчання

  Директори глухівських шкіл допустили до навчання у класах дітей без імунізації. Нагадаємо, що впродовж літа міністри освіти та охорони здоров’я твердили, що невакцинованих не допустять до колективних уроків. Є відповідний спільний наказ та вимоги у законі.
  У Глухові налічується 18 дітей, які не мають жодного щеплення. Ще 95 учнів та 97 вихованців садочків мають два-три з необхідних за календарем. Особлива проблема в «Чебурашці» та «Фіалці», де таких дітей більше 30.
  Невакцинованим учням в МОН пропонували перейти на індивідуальний графік навчання, а малечі заборонили відвідувати дошкільні заклади. За словами начальника відділу освіти Людмили Васянович, тут є кілька нюансів. По-перше, індивідуальна форма – це додаткові години для вчителів та, відповідно, заробітна плата, яка не прорахована заздалегідь. По-друге, втрачається якість освіти для дитини, адже на індивідуальну форму навчання годин виділяється фактично в два рази менше, ніж коли діти сидять у звичайному класі.
  Наказ не скасували та норму не змінили. Але напередодні 1 вересня тиск на батьків трохи послабили. Зокрема, на регіональній сумісній нараді у Путивлі представникам освіти та медичної сфери повідомили, що директор школи може сам приймати рішення: або створити безпечне середовище і не приймати невакцинованих дітей, або, якщо без щеплень допускатиме до навчання у класах,скласти план дій на випадок спалаху захворювання.
  – Під відповідальність директора та медичної сестри ми дозволили відвідувати уроки. Медичні довідки дали усім дітям, тільки в них конкретно прописано, чи має учень необхідні щеплення. Шкільна медична сестра на кожну невакциновану дитину заводить окремий журнал, слідкує за її здоров’ям, проводить роз’яснювальні бесіди з батьками та нагадує про щеплення. Тобто ці діти будуть під особливим контролем, – ділиться керівниця.
  Що стосується дитячих садочків, тут ситуація складніша. Якщо малеча зовсім не має щеплення, то до садочку вона категорично допущена не буде. Батьки можуть займатися з дитиною вдома або найняти няню. Однак, якщо не вистачає кількох щеплення і батьки мають план вакцинації, то таких малят до закладу візьмуть під ретельний контроль медперсоналу. Що стосується дошкільнят, які повинні обов’язково відвідувати садок, їм дозволять приходити лише на заняття.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 56 раз Последнее изменение Понедельник, 16 сентября 2019 14:00

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version