Сайт газеты

Суббота, 05 октября 2019 13:06

НУШ очима педагога

Автор 
У колі друзів. Уланівські другокласники навчаються в просторому оновленому кабінеті У колі друзів. Уланівські другокласники навчаються в просторому оновленому кабінеті

Учителі сільських та міських шкіл Глухівщини розповіли про особливості Нової української школи

Директор Есманської
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Ганна Чмирькова:
«Нічого раніше не мали, які були бідні, це не розказати взагалі!»

  • Опорні школи. Проблема сіл у тому, що з кожним роком меншає дітей. Майбутнє – за опорними гарно оснащеними школами. Маленькі заклади будуть закриватися, а дітей підвозитимуть.
  • Оснащення. Зараз маємо уже два сучасні кабінети: нові парти, меблі, килимки, іграшки, мультимедійні комплекси, системи МФУ для вчителів. Уперший рік, коли спустили гроші, ми не знали, де і що замовляти, які ціни. Цього разу підготовка пройшла набагато легше, бо є досвід. Я тільки молю Бога, щоб це не припинилося. Нічого раніше не мали, які були бідні, це не розказати взагалі! Зараз почали приходити і в старшу школу мультимедійні проектори, дошки.
  • Наука для вчителів. Зараз важливо переформатувати самих вчителів як початкових, так і старших класів. І це потрібно робити не колись, а уже сьогодні організувати якісну підготовку. Так, не усі педагоги із захватом сприймають Нову українську школу. Якщо, наприклад, молодь готова працювати, то старше покоління приглядається. Але діти, які прийдуть у п’ятий клас через три роки, будуть іншими, їх не можна вчити старими методами.

Учитель 2 класу
Есманської ЗОШ
Світлана Юденко:
«Найважче – перебудуватися самим»

  • Демократія. За цей рік навчання діти дуже змінилися. Мені подобається, що вони вільно висловлюють свою думку, можуть сказати, що не подобається, наприклад, фізкультхвилинка. Уроки проводяться зовсім інакше. Колись було: сіли за парту, руки склали і слухають. Ніхто ні з ким не розмовляє, не ходить, вчителя не перебиває. Зараз вони вільні, можуть підійти один до одного, запитати щось, якщо це стосується уроку. Без додаткових дозволів виходять до вбиральні, або беруть щось у власній шафі, п’ють водичку.
  • Підручники. Є претензії. Коли ми обирали підручники, то бачили їх лише онлайн. Видно, що складалися поспіхом, є помилки, не усе продумано, не зовсім так, як було б зручно для вчителів. Доводилося докупляти додаткові зошити та роздруковувати купу матеріалів.
  • Урок до дрібничок. Найважче – перебудуватися самим. Усе потрібно продумувати до дрібничок. Важко впроваджувати обов’язкові «Щоденні 3» і «Щоденні 5» складових уроку, це коли діти працюють у парах або самостійно. Наприклад, вирішувати приклади з другом виходить не завжди, обов’язково починають відволікатися.

Учитель 2 класу
Уланівського НВК
Тетяна Нечай:
«Грати – не значить нічого не робити, а значить – навчатися цікаво»

  • Свій простір. Позитивно, що учні сидять по одному за партою. Кожен відчуває своє місце. Меблі дуже легенькі, тому можемо рухати їх у класі. У нас усього восьмеро дітей, кабінети просторі, проблем, шуму-гаму не виникає. Думаю, це важко втілити, коли в класі по 30 учнів, як у містах. А у нас усе ідеально.
  • Урок з нетбуком. Чудово, що в кожного свій нетбук, це дає можливість дітям підготуватися до життя в 21 столітті. Ми працюємо за програмами «Розумник», «Самоучка» по 10-15 хвилин щодня. Однак не усі школи мають програмне забезпечення, хоч і є гаджети. Воно коштує від 350 гривень на дитину, у селах для батьків це значна сума. До того ж є проблеми із швидкісним Інтернетом.
  • Вчитися, граючись. Не зважаючи на те, зараз маємо більше гратися, усе ж основне завдання – навчити. Є програма, календарне планування. Грати – не значить нічого не робити, а значить – навчатися цікаво. Можна взяти п’ятикутник і сказати, що це геометрична фігура, у якої п’ять кутів, а можна зануритись на дно океану і шукати там морських зірок.

Учитель 2 класу
Глухівської ЗОШ №6
Тетяна Гапонько:
«Не потрібно перевантажувати дітей»

  • Свобода для вчителя. У нас у класі 30 учнів, але в місті звикли працювати з такою кількістю дітей. Часто об’єднуємося у групи, у кожній з’являється лідер, легше проявити свої здібності, навчитися організовувати роботу самостійно. До впровадження НУШ ми також використовували цю форму роботи. Але вчитель не мав стільки свободи. Зараз я можу сама комбінувати свої уроки, змінювати хід. Ось говоримо сьогодні про гриби, відповідно, можемо їх зліпити, подивитися мультик, порахувати на математиці, написати речення на українській мові. Коли потрібно – витратити більше часу на складний матеріал.
  • Робота вдома. Не потрібно перевантажувати дітей. Домашні завдання повинні бути індивідуальними. Я даю поради батькам, вони дослухаються. Акцентую увагу на вивченні правил.
  • Урок на вулиці. Новим етапом нашого життя є ранкові зустрічі. Часто проводимо на вулиці. Вони підіймають настрій, налагоджують на роботу. На уроках можемо теж виходити на природу. Наприклад, на минулому вчили горизонт, тому проводили заняття на подвір’ї.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 116 раз Последнее изменение Суббота, 05 октября 2019 11:27

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version