Сайт газеты

Суббота, 12 октября 2019 11:27

Замалювати «закладку»

Автор 
На видному місці. Такі надписи можна зустріти будь-де На видному місці. Такі надписи можна зустріти будь-де

У Глухові активіст просить знищувати вуличну рекламу наркотиків

  На вулицях Глухова почали з’являтися на перший погляд незрозумілі написи. Якісь англійські літери, цифри. Ніби дитина похуліганила і малювала на паркані фарбою. Насправді на стінах пишуть електронну адресу, де можна придбати наркотики. Подібне, кажуть, було в районі шостої школи, на одній автобусній зупинці.
  На минулому тижні написи помітив на стінах тюремного замку та на паркані міського стадіону глухівський активіст Олександр Мірошниченко. «Думав, ця зараза не з'явиться у Глухові. Наївний. Шановні містяни, якщо побачили подібні написи на стінах, гаражах, парканах – знищуйте негайно!» – закликає він. Олександр виклав у фейсбуці фото, де попередньо замалював електронну адресу.
  Ми попросили оригінал фото та спробували знайти вхід у цю наркотичну яму, куди кожного дня потрапляють сотні підлітків. Дійсно, сайт абсолютно відкрито пропагує наркотики, навіть не зашифровані назви психотропних речовин, є ціна за грами… Зухвало, чи не так?
  У Глухівському ВП сказали, щоб громадяни, які побачать подібні написи на стінах, можуть звертатися до правоохоронців. Але чесно кажуть, що знайти крайнього в такому випадку майже неможливо, бо в принципі відсутній фізичний факт купівлі-продажу, а в dark-Інтернеті, де зі швидкістю світла можна поміняти IP-адресу, взагалі все губиться.
  Мабуть, найдієвішим методом і справді буде прояв громадської свідомості та зафарбування напису. Перш ніж друкувати подібний матеріал, ми обговорили цю тему з кількома людьми, і дійшли висновку, що газета має поінформувати про такий спосіб купівлі наркотиків старше покоління і місцеву владу.
  Чому людей старшого віку? Спитайте в когось, що таке спайси, фен, сіль, крокодил, винт, нацибай, навар. Скажуть, що десь бачили на стіні слово «фен» і номер телефону, думали, хтось побутовий прилад продає. Але молодь точно знає, що вони означають, про якого крокодила йде мова.
  Активні батьки і свідомі пенсіонери могли хоча б знищувати ці написи. Те ж саме з місцевою владою, яка в змозі, наприклад, провести роботу зі старшими будинків, вуличкомами, попросити двірників зафарбовувати. До речі, наркоадреси замальовують активісти в Києві, Львові, Запоріжжі, Харкові та Лисичанську. Усі розуміють, що проблему так не подолати, але це буде внеском у боротьбу.
  Подібна сітка дуже популярна в усьому світі, Україна не виняток. Наркоторгівці шукають у всіх містах своїх «шісток», їм дають доручення писати адреси мобільних месенджерів, сайтів на стінах будинків, зупинках громадського транспорту, парканах, біля навчальних закладів... На ці адреси і надходять замовлення. Після отримання коштів на банківські рахунки так звані кладмени залишають наркотики в якомусь непримітному місці, надсилають фото замовнику, який так дізнається, де і під яким, умовно кажучи, каменем шукати психотропи. Це так званий метод «закладок», у якому безпосередній контакт з клієнтом у наркоторгівців зведений практично до нуля. Здебільшого кладменами працюють старшокласники і студенти, які не розуміють відповідальності і готові брати участь у цій ризикованій добре оплачуваній грі. Наркоадреси теж пишуть юні, тож батькам варто задуматись, чому син іде гуляти з балон­чиком фарби.

Марина Мекеда, «НЕДЕЛЯ»

Прочитано 83 раз Последнее изменение Суббота, 12 октября 2019 12:12

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version