Сайт газеты

Среда, 09 октября 2019 12:45

Водоканал тоне

Автор 
Валерій Галустян Валерій Галустян

У Глухові депутат від опозиції, якого рік не допускали до роботи, ініціює порятунок водоканалу

  Вивченням катастрофічної економічної ситуації, у якій опинилось комунальне підприємство «Глухівське водогінно-каналізаційне господарство» зайнялась комісія, яку створили за пропозицією депутатів від опозиції на останній сесії міськради. Туди увійшли представники депутатського корпусу та фахівці відповідних управлінь, головою призначено депутата від «Волі народу» Валерія Галустяна, який ініціював це питання.
  Як він зазначив, сьогодні борг водоканалу по ПДВ перед фіскальною службою складає більше 1,5 млн грн, і підприємство вигребтись з цієї ями самотужки вже не може. Тому В. Галустян на сесії пропонував прийняти програму підтримки КП, щоб для погашення боргу виділити з міського бюджету необхідні кошти.
  – Мені важко зрозуміти, чому влада так спокійно дивиться, як заганяється у труну водоканал. Підозрюю, що пахне процедурою банкрутства, на якій хтось хоче нагріти руки. Уявляєте, якщо водоканал стане приватним? Зараз для всіх дорого 37 гривень за куб. Знаю сім’ї, де всі купаються в одній воді і туалет змивають не за кожним разом. Зараз ідуть суди, якщо податкова їх виграє, то водоканалу заблокують рахунки, підприємство не зможе функціонувати. Це стратегічно-важливий об’єкт для міста, такого допустити не можна, – говорить В. Галустян.
  Навіть після того, як у Глухові з вересня підняли ціну на воду – тепер вона складає 37,17 грн за куб – справи водоканалу не покращаться. Скоріше, навпаки, бо щомісяця нараховується пеня. У тариф ні копійки на відшкодування боргу не закладено, там відкоригували лише зарплатню, вартість паливно-мастильних матеріалів, здорожчання електроенергії.
  Щоб підготувати до наступної сесії конкретні пропозиції щодо фінансування, комісія попросила водоканал дати детальну аналітичну довідку роботи. За словами В. Галустяна, ситуація може виявитись ще гіршою, ніж він уявляв, адже мова йде і про неконтрольовані втрати, і про зношену мережу, і про інші борги.
  – Поверхово нам усе зрозуміло, але хочемо розібратись детально. Комісія вже двічі збиралась, усі активні. Треба щось робити, терміново! Міська влада зобов’язана підтримати своє ж комунальне підприємство, бо саме Терещенко з його командою кинули водоканал на дно, – каже В. Галустян.
  Нагадаємо, борг підприємства ріс з 2017 року, здебільшого через невідповідність тарифу, що затвердили з нульовим рівнем рентабельності. Головним поштовхом стало популістське пониження ціни у 2016 році, яким так пишався мер Мішель Терещенко. Тоді, наперекір здоровому глузду, воду здешевили на 1 гривню, заклавши під комунальне підприємство вибухівку повільної дії. Підприємство втрачало 1 млн грн на рік.
  На сьогодні автор цього рішення мер Мішель уже більше 7 місяців не ходить на роботу, фактично виїхав з Глухова. Зама з комунальних питань нема, грошей у бюджеті, як виявилось, – теж. Нагадаємо, самого Валерія Галустяна як депутата майже рік не допускали до роботи, він пройшов кілька судів, довівши злочинну бездіяльність міського голови.

Оксана Коваленко, «НЕДЕЛЯ»

Прочитано 242 раз Последнее изменение Среда, 09 октября 2019 13:28

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version