Сайт газеты

Воскресенье, 03 ноября 2019 14:13

Недооцінений вождь

Автор 

В Україні значно виросла ціна на пам’ятники Леніну, а Глухів поспішив позбутися свого за копійки

  Система електронних торгів арештованим майном має намір торгувати знятими скульптурами радянського вождя. “СЕТАМ розшукує демонтовані та декомунізовані пам’ятники В.І. Леніну. Продамо і заробимо для вас кошти!” – йдеться в повідомленні.
  У держпідприємстві зазначають, що останні два Леніни пішли з молотка з суттєвим підвищенням ціни. Нагадаємо, що три роки тому навколо глухівського вождя точилися суперечки. Влада хотіла якнайшвидше продати пам’ятник, хоча були альтернативні пропозиції. Велася мова і про те, щоб пустити вождя з молотка на відкритому аукціоні, озвучувалась сума в 500-600 тисяч. Пропозиція віддати пам’ятник до музею узагалі викликала у представників влади осуд. Хоча, для прикладу, у сусідньому Путивлі ідоли минулої епохи красуються в музеї у Спадщанському лісі.
  Зрештою, Леніна, який кілька місяців пролежав у жеку, по-тихому таки продали без аукціону за 103 тис. грн на утилізацію підприємству «Технопромсервіс». Стверджують, що бронзова фігура заважила трохи більше 2 тонн. За інформацією замовника, тобто управління ЖКГ, він художньої цінності не мав і не був виробом мистецтва. Куди витрачені гроші – невідомо. На жаль, лишається лише здогадуватися, скільки могло б заробити місто на вожді по-справжньому.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 287 раз Последнее изменение Воскресенье, 03 ноября 2019 15:53

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version