Сайт газеты

Пятница, 01 ноября 2019 11:21

Краще не ризикувати

Автор 

На Глухівщині вакцина від дифтерії є

  В Україні почали реєструватися випадки дифтерії, наразі уже зафіксовано 20 хворих. Тому місцеві медики нагадують, що єдиний спосіб захиститися і попередити розвиток небезпечних ускладнень – це щеплення. Головні лікарі міського та районного центрів первинної медико-санітраної допомоги повідомляють, що на Глухівщині вакцина проти дифтерії і кору була придбана за бюджетні кошти і є в наявності в лікувальних закладах. Щеплення можна зробити, звернувшись до свого сімейного лікаря. Діти мають імунізуватися за графіком, а дорослі – кожні 10 років. Вакцинація безкоштовна.
  Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується місцевим запаленням (переважно ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем. Хвороба небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти. Наразі протидифтерійного імуноглобуліну у всій країні налічується близько 140 флаконів. Тоді як на одного дорослого пацієнта необхідно приблизно 50 доз.
  Нагадаємо, в Україні останній раз мали епідемію дифтерії в період з 1991-го по 1998 рік. Тоді захворіло близько 20 тисяч людей, майже 700 осіб померло.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 190 раз Последнее изменение Четверг, 31 октября 2019 17:11

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version