Сайт газеты

Среда, 06 ноября 2019 13:17

Показали зуби

Автор 
Вибрали локацію. Особливо багато псів бродить у районі школи мистецтв Вибрали локацію. Особливо багато псів бродить у районі школи мистецтв

У Глухові безпритульні собаки нападають на людей

Собаки бувають кусючими

  У місті знову почали з’являтися повідомлення про зграї безпритульних собак, які поводять себе вкрай агресивно. Глухівчанка Олена Бондаренко розповіла, як чотирилапі напали на її сина-п’ятикласника біля будівлі початкової школи №1. У подібну пастку потрапив і наш колега. Віталій увечері йшов повз магазин «Райдуга», що на Ціолковського, як близько десятка собак скажено кинулися під ноги, люто гавкали, не давали проходу. «Я хоч дорослий чоловік, але, чесно скажу, було страшно. Не намагався з ними боротись, просто стояв, от собаки і затихли. Не знаю, чим би закінчилася історія, якби на моєму місці була дитина, яка почала б відбиватись», – коментує Віталій.
  До речі, за останні 9 місяців на Глухівщині лише офіційно зафіксовано 105 нападів тварин, з них близько 80% здійснили собаки.

Одні годують, інші ганяють

  Ми особисто переконалися, що на газоні біля «Райдуги» живе зграя собак. Деякі сплять просто на траві, інші тиняються найближчими дворами. Ми стали їх фотографувати, все йшло спокійно. Однак, як тільки один пес загавкав, звідусіль почали вибігати на підмогу інші. Тож і кореспондентам довелося тікати від бродяжок. Як розповіли нам продавчині біля цього магазину, не раз їм доводилося обороняти дітей.
  У дворі будинку по Ціолковського, 8, що біля початкової школи №1, та ж історія. Тут практично на дитячому майданчику мешкають чотири дворових пса, ще кілька приходять сюди поїсти. Годують тварин самі мешканці будинку. Пенсіонерка (ім’я жінка називати відмовилася) розповіла, що хоч і сама ледь зводить кінці з кінцями, купує їжу чотирилапим за власні кошти. «Їх підкинули хлопчаки з сусіднього будинку кілька років тому. Мені собак шкода, бо тварини нікому не потрібні, бігають голодні. А щоб не були злі, потрібно їх годувати». Її сусідка Ніна Василівна бачить інший бік медалі, чесно розповіла, що зграя давно не дає проходу дітям, які прямують цією дорогою до школи. Звісно, не виключено, що малі провокують собак, тож тваринам тут не місце. «Нікому вони по-справжньому не потрібні, живуть самі по собі, плодяться. В однієї – лишай, інша – хвора, виє ночами. Їх ніхто не стерилізує, не несе відповідальності за укуси. Чому влада не приймає жодних заходів? Хіба це люди самі мають думати, як захиститись від собак?»

Програма є – покращення немає

  Чотири роки тому була прийнята «Програма поводження з тваринами в м. Глухові». Вона розрахована на 2016-2020 р.р. Там зафіксовано кілька заходів, наприклад, розробка системи обліку, масова стерилізація, впровадження заходів супроводу чотирилапих протягом життя, створення притулків та проведення інформаційно-просвітницьких заходів. На її втілення щороку виділяли 60 тис. грн. Але, як бачимо, за весь час кардинально нічого не змінилося, якщо стільки собак на вулицях міста. Притулку, звісно, ніхто не побудує, стерилізація виявилася не такою вже масовою. Цього року, за словами головного ветлікаря Віктора Носкова, цю процедуру зробили лише 75 тваринам, що дуже мало. Бо не визначено, хто має везти безхатченків до спеціаліста та доглядати після операції. Ніякого обліку цих тварин теж немає, та навіть приблизну цифру ветлікарі не називають.
  Як зменшити кількість собак у місті, не знищуючи їх фізично? Кілька місяців тому цим питанням зайнялися активні глухівчани. Тереза Терещенко створила групу у фейсбуці та шукала можливості, аби замовити відправлення чотирилапих до харківського притулку, ціна питання була тисяча гривень за собаку, частину бралися назбирати люди. «Закінчилося все тим, що ані Демішева, ані Сегеда не захотіли займатися цим. Мовляв, вони десь читали, що ця організація насправді не довозить тварин до притулку. Але я особисто спілкувалася з її представниками, вони пояснили, що в послуги входить вилов, транспортування та догляд тваринки», – пояснила Тереза.

Куди звертатися?

  В.о. міського голови Олена Демішева якось повідомляла, що потрібно звертатися до управління ЖКГ, там мають виловити «дівчинку», тоді і тічка розбредеться. Зараз мова вже йде не про ситуативні собачі секс-компанії, а про конкретні постійні банди безпритульних тварин, які не збираються розсмоктуватися самі собою. Вони вже диктують правила життя у кількох локаціях, є агресивними.
  Нагадуємо глухівчанам робочі номери відповідальних за сферу ЖКГ: 2-21-25 – начальник управління М. Сегеда; 2-63-69 секретарка міської ради О. Демішева.
  Що робити, якщо вас покусала собака? Звернутися до лікаря-радіолога у Глухівську поліклініку, 36 кабінет.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 339 раз Последнее изменение Среда, 06 ноября 2019 13:32

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version