Документ без названия

Не зі своєї кишені

Автор  Среда, 20 ноября 2019

Виконком Глухівської міськради не дав можливості містянам хоча б місяць платити за тепло за зменшеним тарифом

  Виявляється, у глухівчан була можливість відчути змешення тарифу на тепло. Але не судилось… 26 червня Кабмін за підписом тоді ще Прем’єра В.Гройсмана видав постанову №560 «Деякі питання захисту споживачів житлово-комунальних послуг». Документ передбачає граничні розцінки на тепло. Зокрема, там зазначено: «Установити на опалювальний сезон 2019/20 років ціни на послуги для населення для міст обласного підпорядкування з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку – 1,4 тис. грн. за 1Гкал (з урахуванням ПДВ)».
  У Глухові ж розцінки «Теплового району» залишились незмінними і значно вищими:   1 Гкал обходиться в 1,73 тис. грн.
  В постанові зазначається, що органи місцевого самоврядування під час встановлення тарифу на опалювальний сезон мали використовувати розмір тарифу, передбачений Кабміном. Але у Глухові міська влада це проігнорувала.
  Начальник КП «Глухівський тепловий район» Микола Колоша коментує, що про зміни у законодавстві він повідомив владу. Це питання розглядалось виконкомом, але на зменшення тарифу не пішли. На його думку, встановлені Кабміном розцінки – нереальні до виконання місцевим тепловим підприємством. Необхідно, щоб бюджет компенсував збитки. Після прийняття постанови КМ №560, підпорядковане йому підприємство пройшло глобальну перевірку Державною аудиторською службою України і вона не виявила жодного порушення.
  – У нас ні по одному складовому тарифу нема жодного перевищення. Я не проти, щоб тариф зменшився до рівня 1400 грн, але тоді міський бюджет має компенсувати нам недоотримані близько 8 мільйонів у рік, – відмічає він. – Інакше, якщо ніхто не компенсує, то виробляти тепло буде нікому, бо підприємство загнеться.
  15 листопада новий уряд вищезгадану постанову скасував. Але, якби виконком на чолі з в.о. міського голови Оленою Демішевою не проігнорувала її свого часу, то хоча б місяць глухівчани могли платити за зменшеним тарифом.
  Під час публічного звітування розпорядників бюджетних коштів, які проходили у міській раді 18 листопада, голова фракції «Воля народу» Юрій Бурлака поцікавився у представників влади, чому вони проігнорували постанову? Начальник управління соціально-економічного розвитку Людмила Сухоручкіна заявила, що так як у документі не був вказаний компенсатор втрат, то рішення по зменшенню тарифу виконком не затвердив.
  Але лідер опозиції вважає, що саме керівники міста і повинні були віднайти той компенсатор, вони ж пішли найлегшим шляхом, поклавши затрати на людей. «Знизити тариф можна, провівши аудит котелень, розробивши програму утеплень багатоповерхівок. Але нічого подібного у Глухові не робиться», – коментує Ю. Бурлака.
  Нагадаємо, свого часу мер Мішель (хто забув – пан Терещенко досі офіційний міський голова Глухова) неодноразово обіцяв знижувати тарифи на комунальні послуги. За ці обіцянки його і вибрали, думали, він щось знає таке, чого не знають інші. Як показало життя, заморський мер виявився зрадником, а його команда – фантастами.

Ольга Медведь, НЕДЕЛЯ

Прочитано 265 раз

  • Популярные
    новости


  • Последние
    новости

covi8 300x228