Сайт газеты

Пятница, 29 ноября 2019 12:44

Битва інтелекту

Автор 
Роботи з нуля. Діти начиняють корпуси іграшкових авто власноруч зробленими «мізками» Роботи з нуля. Діти начиняють корпуси іграшкових авто власноруч зробленими «мізками»

Команда вихованців Глухівського МЦПО здобула перше місце на обласному етапі Всеукраїнських змагань

  Вихованці гуртка «Робототехніка» Глухівського МЦПО вперше взяли участь в обласному етапі Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2020» і одразу здобули три перших місця у трьох категоріях та перше загальнокомандне серед 8 команд Сумщини.
  Основним завданням було створення автономного роботизованого транспортного засобу по двом категоріям: «А» – рух моделі, яка здатна самостійно, без дистанційного управління пересуватись відповідно до розмітки дороги та сигналів світлофорів, а також враховувати поточну ситуацію на дорозі та можливих пішоходів. У цій категорії впевнену перемогу здобув Даніїл Сагайдак. У категорії «В» за рух моделі, яка здатна за найменший проміжок часу подолати трасу, не покидаючи свою смугу, перемогу виборов Гліб Васильченко. У третій категорії – підготовка та проходження тестів на знання ПДД – з максимальною кількістю балів перше місце посів Кирило Антоненко.
  Таким чином, команда глухівчан виборола право представляти Сумщину на Всеукраїнських змаганнях, які відбудуться у лютому у Києві. На змаганнях глухівчани зацікавили присутніх авторськими датчиками, але секрети розробки винахідники конкурентам не розкривають!
  В чому секрет? Ми побували у творчій лабораторії, де діти разом з педагогом Павлом Сагайдаком моделюють та програмують роботів. Я відчула власну «цифрову неповноцінність», коли при мені 10-річна Олександра Кващенко запрограмувала плату, яка через заданий на комп’ютері проміжок часу вмикала і вимикала діод. А 13-річна Поліна Науменко у цей час запрограмувала світлофор, який перемикався з червоного на жовте, з жовтого на зелене світло. Зараз дівчинка працює над створенням світлодіодного рекламного щита. На ньому буде бігти рядок з прямою людською мовою: говориш у мобільний телефон, а на табло читаєш те, що сказав.
  – Це для вас може і здивування, але для наших дітей буденність. Це покоління виросло на сучасних гаджетах, у час стрімкого розвитку інформаційних технологій. Років через 10 людство повністю перейде на штучний інтелект, тож зараз така професійна ніша затребувана, за цим майбутнє, – розповідає керівник гуртка «Робототехніка» Павло Сагайдак.
  Зараз заняття відвідують три вікові групи, але вік тут не головний показник, бо і серед найменших дітей є такі, що сходу все розуміють та з першого разу виконують завдання.
  До речі, деякі запчастини для своїх роботів діти моделюють у спеціальних програмах та друкують їх на 3D принтері. Наприклад, я стала свідком, як це чудо техніки друкувало об’ємну фігурку кошеня. Зараз гуртківці мріють про фрезерний верстат ЧПУ, за допомогою якого також можна виготовити будь-яку запчастину чи корпус.
  Зараз діти працюють над роботом-балансувачем, який зможе привезти до вашого крісла чашку кави, не проливши жодної краплі. Там буде встановлено гіроскоп, акселерометр, а управлятися це чудо буде через смартфон.
  Гуртківці разом з керівником зробили дистанційний вмикач до електронного інформаційного табло, яке встановлено у них на фасаді. Тепер вимкнути його можна просто з дому. 16-річний Даніїл Сагайдак показав на мобільному телефоні програму, яка керує цим самим вимикачем, говорить, що це просто: завантажив собі у смартфон програмовий шаблон, самостійно перепрограмували його – і все.
  – Ми не повинні наших дітей вчити обробляти мотикою город, коли для цього вже є трактори. Їхні знання мають бути сучасними. Наприклад, я за те, щоб з навчальної програми прибрали креслення. Це вже у минулому, потрібно вчитися цьому на спеціальних комп’ютерних програмах, де точність вище, де можна будь-як покрутити майбутню деталь.
  Сам Павло Миколайович ще будучи маленьким хлопчиком прийшов займатися на гурток судномоделювання до Миколи Грудини, який зараз є директором Глухівського МЦПО. Потім навчався в Одеському політехнічному інституті на інженерному факультеті. Каже, що постійно потрібно вчитися та розвиватися, що він і робить разом зі своїми учнями. Наразі гуртківці готуються до лютневих змагань, що відбудуться у Києві. Кажуть, що потрібно буде добре попрацювати, аби представити Глухів на вищому рівні.

Марина Мекеда, НЕДЕЛЯ

Прочитано 26 раз Последнее изменение Пятница, 29 ноября 2019 13:04

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version