Документ без названия

Один район – одна громада?

Автор  Четверг, 02 января 2020

На Сумщині черговий раз обговорювали перспективний план формування ОТГ

  Під час наради в облдержадміністрації за участю нардепів, громадськості та експертів розглянули проєкт моделі адміністративно-територіального устрою Сумської області.
  За словами т.в.о. голови облдерж­адміністрації Ірини Купрейчик, сьогодні представникам влади і ОТГ необхідно почути одне одного, врахувати думки експертів з децентралізації і випрацювати єдину модель створення громад на Сумщині.
  «Згідно з Перспективним планом, який ми подавали до Кабміну, в області має бути сформовано 53 ОТГ, з них 33 мають високий і 20 середній рівень спроможності, – повідомив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак. – 17 грудня при Міністерстві розвитку громад і територій розглядалися Перспективні плани областей, зокрема й Сумської. Були зауваження до представленої моделі, нам дали доручення це питання обговорити в широкому колі. І вже остаточно сформувати наш Перспективний план».
  Дискусія навколо конфігурацій була дуже жвавою. Звучали пропозиції щодо створення ОТГ у форматі «один район – одна громада», щоб зберегти районні лікарні. Представники вже утворених ОТГ з цим не погоджувалися і пропонували зберігати медичні заклади через механізм співробітництва громад і не змішувати адміністративну реформу з медичною, а об’єднання має бути добровільним, а не нав’язаним кимось.
  Нагадаємо, Уряд України працює над тим, щоб у 2020 році завершити реформу системи місцевого самоврядування, провести місцеві вибори на новій територіальній основі та створити в громадах спроможну мережу закладів для надання доступних і якісних публічних послуг.
  Серед обов’язкових критеріїв спроможності громад, визначених Методикою, значиться проживання на території громади не менш як 250 дітей шкільного і 100 дошкільного віку, а також наявність загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів, проєктною потужністю не менш як 250 учнів. Про це повідомляє офіційний сайт Сумської ОДА.
  Як налаштовані на Глухівщині? Чи готові об’єдатись в одну громаду в межах району населені пункти Есманської та Баницької зон, а також уже створені Березівська та Шалигинська ОТГ? Які ризики чи переваги несе поділ району на 5 запланованих громад? Хто може виступити ініціатором? Запрошуємо до дискусії всіх зацікавлених осіб.

Оксана Коваленко, «НЕДЕЛЯ»

 
Прочитано 514 раз

  • Популярные
    новости


  • Последние
    новости

covi8 300x228