Сайт газеты

Четверг, 02 января 2020 17:43

Один район – одна громада?

Автор 

На Сумщині черговий раз обговорювали перспективний план формування ОТГ

  Під час наради в облдержадміністрації за участю нардепів, громадськості та експертів розглянули проєкт моделі адміністративно-територіального устрою Сумської області.
  За словами т.в.о. голови облдерж­адміністрації Ірини Купрейчик, сьогодні представникам влади і ОТГ необхідно почути одне одного, врахувати думки експертів з децентралізації і випрацювати єдину модель створення громад на Сумщині.
  «Згідно з Перспективним планом, який ми подавали до Кабміну, в області має бути сформовано 53 ОТГ, з них 33 мають високий і 20 середній рівень спроможності, – повідомив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак. – 17 грудня при Міністерстві розвитку громад і територій розглядалися Перспективні плани областей, зокрема й Сумської. Були зауваження до представленої моделі, нам дали доручення це питання обговорити в широкому колі. І вже остаточно сформувати наш Перспективний план».
  Дискусія навколо конфігурацій була дуже жвавою. Звучали пропозиції щодо створення ОТГ у форматі «один район – одна громада», щоб зберегти районні лікарні. Представники вже утворених ОТГ з цим не погоджувалися і пропонували зберігати медичні заклади через механізм співробітництва громад і не змішувати адміністративну реформу з медичною, а об’єднання має бути добровільним, а не нав’язаним кимось.
  Нагадаємо, Уряд України працює над тим, щоб у 2020 році завершити реформу системи місцевого самоврядування, провести місцеві вибори на новій територіальній основі та створити в громадах спроможну мережу закладів для надання доступних і якісних публічних послуг.
  Серед обов’язкових критеріїв спроможності громад, визначених Методикою, значиться проживання на території громади не менш як 250 дітей шкільного і 100 дошкільного віку, а також наявність загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів, проєктною потужністю не менш як 250 учнів. Про це повідомляє офіційний сайт Сумської ОДА.
  Як налаштовані на Глухівщині? Чи готові об’єдатись в одну громаду в межах району населені пункти Есманської та Баницької зон, а також уже створені Березівська та Шалигинська ОТГ? Які ризики чи переваги несе поділ району на 5 запланованих громад? Хто може виступити ініціатором? Запрошуємо до дискусії всіх зацікавлених осіб.

Оксана Коваленко, «НЕДЕЛЯ»

 
Прочитано 381 раз

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version