Сайт газеты

Суббота, 25 января 2020 13:41

Дороге задоволення

Автор 

За обслуговування водогінних та каналізаційних труб глухівчани платитимуть удвічі більше

  Комунальне підприємство УВКГ підвищує тариф за водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках. Це буде прописано в нових договорах. Якщо раніше ціна складала в середньому 28 копійок за метр квадратний з кожної квартири, то стане близько 53. Підстави – збільшення мінімальної зарплати і всіх інших складових тарифу. Про це старших будинків та голів ОСББ повідомили працівники водоканалу на зборах, що відбулися у приміщенні міської ради.
  – У тариф входять тільки ремонтні роботи на внутрішньобудинкових комунікаціях до точки підключення у квартирах, вартість матеріалів сюди не враховується. За обслуговування в помешканні кожен господар, як і раніше, повинен платити за все сам, – пояснив майстер водоканалу Олександр Шаман.
  Старші будинків мають провести термінові збори з мешканцями та визначитися, чи хочуть вони і надалі обслуговуватися саме в цієї організації. Справа в тому, що, згідно нового закону про житлово-комунальні послуги, до травня 2020 потрібно перепідписати договори з обслуговуючими компаніями. Якщо 51% мешканців будинку згодні, то угоду укладають. Якщо ні – шукають інше спільне рішення. Це може бути й окремо найманий офіційно оформлений працівник або компанія тощо.
  Люди по-різному сприйняли таку інформацію. Звісно, обурило, що ціна виросте аж удвічі, а от про якість робіт і розвиток комунального підприємства мова не йде. Чесно говорили, що не усі задоволені співпрацею з водоканалом. Не розуміли, куди йдуть гроші, коли будинок за рік жодного разу не викликав аварійну бригаду.
  – Наприклад, ревізію кранів на стояках вони повинні були робити вісім разів на рік, та насправді її взагалі не здійснювали. Краще б замість роздутого штату адміністрації збільшили кількість слюсарів, щоб ті встигали виконувати вчасно свої обов’язки. Якби в ці 53 копійки, окрім оплати праці, вже входили кошти на матеріали, то це ще було б нормально, а так невиправдано, – вважає старший будинку по Ковпака, 3 Анатолій Миколайович.
  Деякі цікавилися, чи є можливість встановити ще більший тариф, щоб накопичувати кошти і на матеріали. Кажуть, що так. А дехто, навпаки, прощупував, чи можна будинку відмовитись від такого сумнівного сервісу. Можливість є, але тоді доведеться на будь-яку поломку викликати тих же працівників водоканалу, тільки оплачувати згідно тарифів. Наприклад, лише за одне розчищення забитої каналізації доведеться викласти близько тисячі гривень.
  Після довгих суперечок та палких дискусій стало зрозуміло, що поки особливого вибору мешканці багатоповерхівок не мають, хоч закон його і надає. Але це до того часу, поки у Глухові якийсь підприємець не візьметься за надання такої послуги.
  – Зараз узагалі стоїть питання про існування ремонтної бригади, де працює п’ять слюсарів та зварювальник. Бо якщо зі 120 будинків, скажімо, у нас лишаться 10-15, то не буде вигідно її утримувати, – пояснив начальник Глухівського виробничого водогінно-каналізаційного господарства Сергій Рак.
  Нагадаємо, зараз міський водоканал перебуває у складній ситуації, має мільйонні борги. Створена комісія міської ради, яка має вивчити стан справ та надати пропозиції щодо підтримки з бюджету Глухова такого важливого підприємства. Але це трохи інша історія, яка не відміняє здорожчання їхніх послуг.
  Від редакції. Запрошуємо до обговорення всіх компетентних і зацікавлених.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 192 раз Последнее изменение Четверг, 23 января 2020 02:14

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version