Сайт газеты

Среда, 22 января 2020 14:10

Модель устрою

Автор 
Плани і мрії. Депутати та експерти брали до уваги бажання кожного села Плани і мрії. Депутати та експерти брали до уваги бажання кожного села

У Сумській ОДА робоча група визначилась з Перспективним планом спроможних громад області. Але він не остаточний

  У вівторок, 21 січня, у Сумській ОДА засідала міжвідомча регіональна робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Сумської області, участь у якій взяли експерти, народні депутати і депутати обласної ради, представники громадськості. Скільки і які ОТГ будуть на карті Сумщини? Чи погодились райони на формулу «Один район – одна громада»?
  Перспективні плани презентувались по кожному району. Але тільки окремі не викликали дискусій. У формуванні ОТГ Сумського, Роменського, Конотопського, Охтирського районів були гострі кути, списи ламались по Путивльському і Глухівському. Робоча група засідала до самого вечора. За підсумками наради до Кабміну направлений на узгодження новий Перспективний план. У ньому Глухівщина представлена 4 ОТГ: уже створеними Березівською і Шалигинською, а також Есманською селищною і Глухівською міською.
  Нагадаємо, на минулому тижні неспокійне обговорення пройшло у Глухівській райдержадміністрації. Модель однієї громади в межах нинішнього району сільські голови не підтримали, у кожного були окремі думки. У результаті на Суми відправили протокол з пропозиціями створити, крім існуючих, Есманську селищну ОТГ, кілька сіл так званої баницької зони, зокрема, Перемога, Дунаєць і Уздиця, заявили про бажання приєднатись до Глухівської міської ОТГ, тож існування Баницької вже не розглядалось.
  Остаточну крапку у формуванні ОТГ на Сумщині, і Глухівщині зокрема, поставить Кабмін. Уже 24 січня має відбутися консультативна зустріч у Мінрегіоні спільно з Комітетом ВРУ з питань організації державної влади і місцевого самоврядування.

Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ

Прочитано 158 раз Последнее изменение Среда, 22 января 2020 14:21

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version