Сайт газеты

Суббота, 01 февраля 2020 08:49

Сергій Носков: «Я точно не буду тією людиною, яка в останній момент загальмує перетворення ЦРЛ»

Автор 

У Глухові центральної районної лікарні більше не існує

  27 січня офіційно зареєстровано нове комунальне некомерційне підприємство Глухівської міської ради «Глухівська міська лікарня». Генеральним директором став Анатолій Кіяшко, який був головним лікарем. Комісія з перетворення вже колишньої ЦРЛ завершила роботу. В принципі, такою новиною можна було обмежитись, поінформувавши містян і жителів Глухівського району про факт отримання лікарнею нового статусу.
  Але є кілька моментів, на які варто звернути увагу. Ми поспілкувались з головою комісії з перетворення ЦРЛ Сергієм Носковим, який до останнього сподівався, що процес перетворення пройде законно і прозоро. На жаль, виконком міської ради (читай – в.о. міського голови Олена Демішева і член виконкому Руслан Павленко) зробили все, щоб задовольнити власні амбіції.
  Якщо коротко, то комісія, завершивши роботу, подала на затвердження виконкому статут і передавальний акт. Пана Носкова як голову комісії навіть не запросили на засідання виконкому, яке чомусь провели скритно від нього. Чому – стало зрозуміло пізніше, коли він отримав назад статут і доручення за три дні зареєструвати КНП. Комісія прописала в статуті, що керівником новоствореного підприємства за законом до обрання за конкурсом генерального директора має бути голова комісії. Виконком же вніс свої правки, призначивши генеральним директором головного лікаря Анатолія Кіяшко, подовживши з ним контракт.
  – Виконком не мав права вносити зміни в статут, він може або затвердити, або віддати на доопрацювання. У мене був вибір: іти реєструвати КНП чи втягуватись у судові тяжби з приводу такого рішення виконкому. Похід у суд з мого боку виглядав би як моя особиста боротьба за крісло керівника лікарні на кілька місяців. Зараз на кону стоїть питання існування лікарні, колектив весь на нервах, ніхто не має чітких прогнозів фінансування на майбутнє… І тут я відтягую реєстрацію КНП і лікарня не отримує гроші з 1 квітня від Нацслужби здоров’я. В очах усіх колег і хворих Носков стає головним ворогом реформи. «Підлий кар’єрист, який хотів бути начальником, погубив лікарню», – це будуть говорити про мене? А тут міська влада бачить тільки Кіяшка генеральним директором, не хоче ніякого конкурсу. І я прийняв з чистою совістю рішення ні на годину не гальмувати процес перетворення лікарні, – пояснив позицію Сергій Носков.
  Він зареєстрував КНП «Глухівська міська лікарня». Відтепер заклад, який в області визначено одним із опорних, має готуватись до життя в нових фінансових умовах.
  Як стало відомо, з проханням створити Наглядову раду при новоствореному КНП до керівництва міста звернувся голова Глухівської райради Олексій Ткаченко, разом з т.в.о. голови райдержадміністрації Володимиром Картавим вони приходили на зустріч у міськраду. Їхня позиція зрозуміла: і район, і окремі громади готові долучатись до фінансування лікарні, купувати апаратуру, спільно вирішувати якісь проблеми, але для цього бажано брати участь у розробці стратегії розвитку лікарні. Хто ввійде у Наглядову раду, які у неї будуть повноваження, чи дозволить місто представникам інших громад контролювати їхнє комунальне підприємство – питання.

Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ


Нагадаємо


  З 1 квітня цього року медичні заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, отримуватимуть бюджетні кошти лише через НСЗУ. Держава платитиме за «ліжкомісця» лише перші три місяці року, а потім кошти будуть «ходити за пацієнтом».
  Для закладів вторинного і третинного рівня на 2020 рік уже є перелік пріоритетних послуг. Це лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах, складна неонатальна допомога та рання діагностика онкологічних захворювань. Якщо лікарня надає ці послуги, то за них іде підвищене фінансування, адже саме від цих хвороб наразі помирає населення України. Всі інші послуги держава оплачує за звичайним тарифом.
  Попередньо відомо, що з 27 різних пакетів, Глухів може запропонувати 15-17. Але на сьогодні уряд не надав розцінок за проліковані випадки різних хвороб.

Прочитано 567 раз Последнее изменение Суббота, 01 февраля 2020 03:56

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version