Сайт газеты

Четверг, 06 февраля 2020 12:06

Чи насправді так?

Автор: 

На Сумщині споживачі з автономним опаленням сплатять за доставку газу менше.

  У першому кварталі 2020 року домогосподарства скоротять витрати за розподіл газу порівняно із опалювальним періодом минулого року. Це пов’язано з тим, що щомісячний платіж за доставку газу тепер є рівномірним протягом року.
  Впродовж перших трьох місяців поточного року споживачі, які використовують газ для опалення будинків, платитимуть на 35 - 45% менше, ніж в першому кварталі 2019 року. Про це свідчать розрахунки АТ «Сумигаз». Це стало можливим завдяки впровадженню НКРЕКП нової системи оплати послуг доставки газу. Плата за розподіл (доставку) газу для споживача – фіксована. Тому навіть взимку, коли використання газу збільшується, розмір платежу за доставку залишається сталим.
  Наприклад, домогосподарство в Сумській області, яке споживає 1320 куб. м газу на рік, за три місяці сплатить 300,96 гривень замість 524,24 гривень.
  24 грудня 2019 року Регулятор затвердив нові тарифи для Оператора ГТС та операторів ГРМ. Таким чином було завершено анбандлінг, який тривав в Україні впродовж останніх п’яти років. Здійснено остаточне відділення продажу газу від його транспортування. Тепер споживач не прив’язаний до жодного постачальника і має можливість вибору. У січні 2020 року споживачі газу отримали окремі квитанції на оплату доставки газу.
  До кінця місяця уряд планує створити окремий сайт, де по кожному місту буде видно, яка структура тарифу, по скільки та чи інша компанія купує газ, яка знижка буде надаватися по кожному місту. Кожен громадянин, який отримує платіжку, зможе контролювати, як ефективно ці гроші витрачаються. Сайт допоможе українцям зрозуміти, чому розмір платіжки за комунальні послуги саме такий.

Прочитано 106 раз

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version