Документ без названия

Перевірка на дорогах

Автор  Среда, 01 апреля 2020

На в’їзді у Глухів встановили два санітарно-карантинні пости

  З минулої п’ятниці, 27 березня, запрацювали два санітарно-карантинні пости. Спочатку місцеві і жителі навколишніх сіл їх побоювались, бо, не розібравшись, хтось пустив чутки, що в місто нікого не впускають. Але за 3-4 дні від напруги і духу не залишилось: усі їдуть без обмежень у справах, додому, транзитом.
  Головна задача постів: оглядати машини, робити опитування, проводити температурний скринінг. При виявленні медиком якихось підозр на коронавірус у водіїв чи пасажирів, їх мають відвести в окреме приміщення і викликати швидку. Таке рішення прийняли на нараді у Глухівській РДА, де зустрілись представники районної, міської влади, ОТГ, а також тих структурних підрозділів, які, відповідно до розпорядження з області, мають бути задіяні.
  Кореспонденти на собі перевірили, як працюють ці пости. Спочатку поїхали до Борка. Тут несли службу два поліцейські, МНСник та медсестра з Глухівського ЦПМСД.
  Останні працюють позмінно по шість годин. Ми побачили медсестру, озброєну звичайним термометром. Із захисту – лише маска. Вона опитувала усіх водіїв та їх пасажирів, які в’їжджають до Глухова.
  – Як себе почуваєте? Температура є? Подорожували недавно, може мали контакт з людьми, що повернулися з-за кордону чи вже хворіють? – питає вона.
  Ті, звісно, відповідають, що все гаразд. Їм вірять на слово. Усне опитування та сканування на око – поки це все, що може дозволити собі медик. Адже навіть пірометра, який вимірює температуру на відстані, у неї немає.
  Поліцейські – неговіркі. Кажуть, що вони на службі, що до таких постів звикли, мовляв, не перший раз. Задачі когось не впустити до міста чи заборонити виїзд вони не мають. Слідкують за порядком на дорозі.
  Надзвичайник скромно сумує у стороні, обличчя закрите саморобною маскою з паперового рушника – це увесь захист від коронавірусу. У разі чого його обов’язком буде дезінфекція транспорту.
  Особисто проходимо і пост на в’їзді зі сторони Кролевця. Під’їжджаємо, призупиняємося в черзі. Перед нами перевіряють далекобійників. Коли черга доходить, медсестричка у захисному одноразовому халаті та в медичній масці нахиляється до вікна автівки та пропонує пройти температурний скринінг. У руках – новенький пірометр. Кілька секунд прицілює його до чола, а тоді виголошує вердикт: «У вас 36, це добре, враховуємо вітер, косметику…» Далі проїжджаємо полосу з насипаного піску, як нам пояснили, там дезінфікуються колеса.
  На цьому посту несуть варту медики з Березівського ЦПМСД. Працюють по 12 годин почергово. Поки все було гаразд. У разі виявлення людей із значною температурою за інструкцією мають викликати «швидку».
  Усі водії реагують з розумінням, ніхто не відмовляється. Правда, трапляються трохи нестандартні ситуації. При нас зупиняється машина, подружжя Галина та Микола їдуть до брата, везуть йому ліки. Просять не вимірювати температуру пірометром, бо вони люди віруючі, це ніби суперечить їх релігійним переконанням. Тож з сумки дістають власні ртутні градусники, збивають їх, міряють кілька хвилин, показують. На термометрі 36,6, тому людей безперешкодно пропускають.
  Про те, що ситуація – це не жарт, нагадує своїм виглядом надзвичайник. Він одягнений у гумовий захисний костюм, марлеву пов’язку, озброєний пульверизатором, схожим на той, яким у спокійні часи травлять жуків на городі. Кожні три години він дезінфікує пісок, по якому проїжджають автомобілі, тому такий захисний костюм рятує не тільки від коронавірусу, а й захищає від хімії.
  Оскільки траса веде не тільки до міста, а й до кордону, машини тут зупиняють вибірково, здебільшого ті, що будуть прямувати до Глухова. Однак лишається вільний в’їзд зі сторони Шостки та Ямполя.
  Поки машини можуть рухатися вільно. Але ситуація змінюється. І за неоптимістичного сценарію ці пости можуть у разі потреби повністю заблокувати в’їзд у Глухів та виїзд з нього.
  Побажаємо всім здоров’я. Особливо медикам, поліцейським, рятувальникам, які сьогодні фактично незахищеними намагаються боротися з вірусом. Вони виконують накази.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 386 раз Последнее изменение Среда, 01 апреля 2020

  • Популярные
    новости


  • Последние
    новости

covi8 300x228