Документ без названия
Аграрії рятуються. Палаюча стерня може перекинутись на ліс Аграрії рятуються. Палаюча стерня може перекинутись на ліс

Глухівщина горить!

Автор  Суббота, 04 апреля 2020

Карантин не перешкода: люди масово палять сміття, а з ним будинки, дачі і гектари полів

  По-справжньому гарячий день у глухівських рятувальників був 27 березня: у місті та районі за день трапилось 12 пожеж від спалювання трави!
  З самого ранку і до пізнього вечора вони не встигали отримувати повідомлення про загорання. Як зазначають співробітники ДПРЧ-19, усі НП траплялись через недбалість і самовпевненість людей.
  Велика пожежа розгулялася на Павлівському озері: там загорівся очерет. Голосно кричали птахи, які повили гнізда. Вогонь почався з вул. Слобідської і поширився далі. Хмари чорного диму піднімались угору і стояли над містом. Його бачили з різних куточків Глухова. Пожежні різними способами намагались втихомирити вогонь. Була небезпека, що він дістанеться з боку болота до перших хат по вулиці Валовій. Місцеві жителі кажуть, що це вже не вперше хтось підпалює комиш. Кілька років тому ледь не погоріли будинки. Через декілька годин рятувальникам вдалось загасити полум’я.
  Цього дня чотири рази пожежникам довелось боротись з вогнем в селищі Шалигиному. Причина одна і та ж: хтось запалив траву і не втримав вогонь. В одних господарів пожежа знищила дах сараю. У Полошках згорів нежилий будинок, у кооперативі «Джерельце» – дача. 28 березня від вогню рятували житловий будинок у Годунівці.
  За даними ДРПЧ-19, з початку року на Глухівщині трапилось 44 пожежі, причиною яких стало саме спалювання сухої трави.
  – Тільки пригріє сонце, люди починають прибирати на вулицях, біля будинків, городів. Як правило, рештки минулорічної трави запалюють. Часто вогонь неслухняно поширюється по території, і трапляється лихо, з яким самі люди впоратись не можуть. А деякі запалюють багаття і безконтрольно залишають його. Чесно, ми сьогодні просто зраділи, що випав сніг, він зволожив траву, і на деякий час хоч такі пожежі припиняться, – коментують рятувальники.
  У ДПРЧ-19 закликають громадян утриматися від спалювання сухої рослинності, що завдає збитків людям і природі! Бо гинуть птахи та інші тварини, які там живуть, забруднюється повітря, пошкоджуються рослини, ґрунт. Крім цього, великі збитки несуть люди, до садиб яких докотився вогонь.
  Нагадаємо, за самовільне спалювання трави або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів, а на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) н.м.

Ольга Медвідь, НЕДЕЛЯ

Прочитано 314 раз

  • Популярные
    новости


  • Последние
    новости

covi8 300x228