Документ без названия

Вибігали на вулицю, хто в чому спав

Автор  Среда, 29 апреля 2020

Прийомна сім’я Єрьоміних з Пустогорода залишилась без житла

  Пожежа, яка трапилась вночі 25 квітня, вщент знищила другий поверх будинку, а також речі сім’ї та багато того, що наживалось роками.
  Як розповідає журналісту Валентина Єрьоміна, того вечора вони лягли спати близько 23.00. Троє діток – в одній з кімнат на першому поверсі, поряд, у батьківській спальні, була старша донька Марина з сім’єю. Вони приїхали з Києва перебути карантин. Господарі – Валентина та Олександр – тимчасово перебрались у кімнату на другий поверх. Старшій донці не спалось тієї ночі, і це, мабуть, невипадково. Бо саме вона помітила, що в будинку відключилось світло. Як виявилось, у той момент уже горів другий поверх. Батьки спали там і не чули навіть диму. Вогонь дістався вже до сходів, господарі ледь встигли спуститись униз. У чому хто спав, у тому і вибігали на вулицю, схопивши з собою лише документи та декілька пледів, щоб загорнути дітей.
  А полум’я ширилось і ширилось. Воно на очах захоплювало весь дах, стіну будинку, зі страшними звуками стріляв шифер. На пожежу збіглись сусіди, але зарадити ніхто не міг, бо загорання було високо та й масштаби мало великі.
  За словами Валентини Григорівни, до приїзду пожежних дах встиг повністю вигоріти та впав усередину. Рятувальникам вдалось зупинити вогонь, не давши йому знищити перший поверх. Звичайно, що стеля прогоріла у всіх кімнатах, усе закоптилось, але хоча б підлягає ремонту.
  Причиною пожежі стало коротке замикання в електричній коробці, яка знаходилась під дахом.
  Усіх дітей погорільців до себе прихистили родичі. Старші члени сім’ї поселились тимчасово в хатинці, яка дісталась їм у спадок від хрещеної.
  Наступного дня на допомогу Єрьоміним підключились родичі, куми, знайомі. Більше 20 людей прибирали згарище та вивозили все на смітник. Погорільці вдячні кожному за допомогу.
  – Це не передати, що твориться з тобою, коли на очах не стає житла і всього нажитого. Чоловік до сих пір не може відійти від цього, бо він там своїми руками робив кожний сантиметрик. 35 років назад добудовували цей дім. Боляче усвідомити, що в наші роки вже не відновимо все заново, – плаче жінка. – Але, слава тобі Боже, що хоч живі залишились. Бо все могло б закінчитись куди гірше.
  Вигоріла і веранда з коморою, де зберігалось багато одягу. Також у вогні знищені всі продуктові запаси сім’ї. Як зазначає мама, декілька днів назад вони традиційно закупились у місті: 22 пляшки олії, мішок цукру, 23 пачки борошна, 4-відерні каструлі різних засипок та інше. Там зберігалось і багато господарських речей.
  За підрахунками спеціалістів, на відновлення даху необхідно близько 250 тис. грн. Зрозуміло, що ця сума захмарна для погорільців. Тому участь кожного з нас у цій благородній справі буде дуже важливою. Кошти можна перерахувати на картку ПриватБанку старшої доньки: 4149 4993 4155 3889 (Марина Кульоміна).
  Сім’я не відмовиться і від одягу. Валентина говорить, що вони з чоловіком уже якось обійдуться, а от для дітей – щось треба. Бо якщо завтра різко потепліє то їм ні в чому вийти на вулицю. Купити поки нічого не можуть, бо карантин і все зачинено. Тому залюбки приймуть у дар одяг, взуття для дівчаток та хлопчика.
  Дані 10 років, у нього 33 розмір взуття. 12-річній Каті підійде 42-44 розмір одягу, 15-річній Вікторії – 46. Жіноче взуття знадобиться 37-38 р., чоловіче – 43.
  Уточнити детальну інформацію можна, зв’язавшись з Валентиною Григорівною за телефоном: 095-182-70-04. Також допомогу для Єрьоміних можна передати через районний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Глухів, вул. Шевченка, 4, 2-й поверх.

  Нагадаємо, про сім’ю Єрьоміних ми неодноразово писали на сторінках газети. Саме Валентина та Олександр у березні 2014 року взяли на виховання трьох діток: двох сестричок та їх братика, створивши ще одну прийомну сім’ю на Глухівщині. Такий подарунок чоловік та дружина зробили собі до срібного весілля. У 2015 році сім’я Єрьоміних стала переможцем конкурсу «Золоте сузір’я Глухівщини» у номінації «Серце, віддане дітям».

Ольга Медвідь, НЕДЕЛЯ

Прочитано 1167 раз

  • Популярные
    новости


  • Последние
    новости

covi8 300x228