Сайт газеты

Среда, 13 июля 2016 12:25

Диво дивне у лісі

Автор 
Ікона Божої матері «Дубовицька». З благоговінням та вірою люди приклонялися до чудотворного старовинного образу Ікона Божої матері «Дубовицька». З благоговінням та вірою люди приклонялися до чудотворного старовинного образу

Біля чудотворного джерела під Кролевцем зібралося більше тисячі вірян зі всієї України

  Не кожна єпархія може порадіти хоча б одній чудотворній іконі, що вийшла саме з її земель, а у нашій Конотопсько-Глухівській – аж п’ять шанованих образів. Одну за одною у травні-липні згадують Мовчанську, Глинську та Дубовицьку ікону Божої Матері. Кожне із цих свят стало дійством великого масштабу з гостями з різних куточків України.
  Так, десята неділя після Пасхи зібрала більше тисячі паломників у лісі біля чудотворного Дубовицького джерела, де колись давно явився образ Богородиці. Ще на під’їзді до криниці у ряд припаркувалися десятки автомобілів та автобусів. Були гості з Сумської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Рівненської, Київської областей. Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Дубовичах Володимир Герос розповів:
  – Про Дубовицьку чудотворну ікону згадується у старовинних книгах. Ще у XV столітті військовий обоз, який проїжджав тут, загубив святу ікону. На місці її явлення збудували каплицю, а потім храм. За радянських часів церкву у Дубовичах зруйнували, а ікона довго митарствувала. Востаннє її бачили у Києво-Печерській лаврі, і там її слід загубився. Нині існує кілька списків, у тому числі і у нашій церкві. Про джерело ми знаємо з легенди. Юний чередник пас худобу поблизу села, і його осліпило дивовижне золоте проміння. Він побачив Богоматір, а потім почув її голос: «Підводься, синку, ступи сім кроків праворуч і побачиш джерело. Випий тієї водиці, і минеться все, станеш сильним і здоровим». З тих часів існує ця криничка. І хто не намагався її зруйнувати, все марно – знову пробивалася цілюща вода.
  За його словами науковці підтверджують її лікувальні властивості. Вода благодатно впливає на щитоподібну залозу, органи травлення, має здатність омолоджувати організм.
  Окрім кількох десятків духовенства з різних храмів помолитися приїхали три архіпастиря: Сумський та Охтирський Євлогій, Конотопський і Глухівський Роман та Бородянський Варсонофій. Тому літургія була особливо святковою. Для імпровізованого вівтаря прямо посеред лісу біля джерела побудована спеціальна сцена. Окрім неї на узліссі є альтанка, камінний знак, встановлений вівтар з іконою та власне сама криничка. Біля кожної із цих святинь вилаштувалась ціла черга із сотень вірян.
  Подивував і справжній ярмарок. Із різних церков та монастирів звозять до лісової гостини православні книги, образи, прикраси. Тут можна придбати й іменні іконки-медальйони, і хустинки з довгими спідницями, і навіть пісні пиріжки, консерви, воду, чай та каву. Але, найголовніше, що кожен вірянин міг замовити молитви за рідних до різних церков і монастирів прямо на місці та придбати іконку Дубовицької Божої Матері, освятивши її від чудотворного праобразу. Селяни розповідають, що звичай влаштовувати ярмарок походить ще з діді-прадіда, у цей день біля криниці завжди до тисячі паломників. Приїздять до джерела і молодята, багато людей відвідують святе місце на вихідних.
  А після літургії усіх гостей пригостили надзвичайно смачними пісними частуваннями. Прихожанка дубовицького храму Валентина Семенівна розповіла, що готувала куліш з великою любов’ю, можливо, тому він вдався таким смачним. На страву пішло більше 10 кг гречки, до десятка консервів, варилася вона на вогнищі прямо на узліссі під церковні піснопіння. На питання, в чому кулінарний секрет майстерності, жінка відповіла – у молитві. Окрім кулешу, на вірян чекали капустяники, пиріжки та інші смаколики.
  Задоволені, з благодаттю у душі, люди із повними ємкостями води зі знаменитої дубовицької криниці поверталися до своїх домівок, аби пригостити рідних та поділитися теплом, любов’ю і гарним настроєм.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 851 раз Последнее изменение Среда, 13 июля 2016 12:56

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version