Сайт газеты

Среда, 03 января 2018 10:17

Життя людини є безцінним даром

Автор: 

Возлюблені о Господі досточтимі пастирі, всечесні іноки й інокині, боголюбиві миряни, браття і сестри!

  Нині знову настало світле і радісне свято Різдва Христового, і знову весь православний християнський світ облетіла небесна ангельська пісня: «Слава в вишніх богу і на землі мир, в людях благовоління». Від переповнення цією радістю православні люди по встановленій древній традиції вітають один одного словами:

«Христос рождається, славіте Його!»

  У Віфлеємську ніч звершилось «великое и преславное чудо, яко Бог во плоти явися сущим во тьме и доме сидящим» (Іоан. 1:14). Саме за цю подію дуже проникливо говорить святитель Димитрій Ростовський: «Увійшов Цар Небесний в земний вертеп, і ввійшло з Ним все Його воїнство і Його чин Небесний; ввійшло з Ним Небо з усією своєю небесною величчю». В цій події розкривається уся любов Божа до людей, прослідковується заклик йти за Христом, долаючи спокуси та руйнуючи перепони гріха. Саме гріх віддаляє нас від Бога, його можна перемогти тільки благодаттю Святого Духа, котра подається нам в Церкві.
  Звертаючись до євангельської історії про народження Спасителя, ми бачимо, що в ті дні світ не помітив Його пришестя: «В мире был, и мир Его не познал. Пришел к своим, и свои Его не приняли» (Ин. 1:10-11). Тільки декілька простих віфлеємських пастушків сподобилися почути від Ангела про народження Христа Спасителя та мудреці зі сходу, що були приведені яскравою чудесною зіркою. Ось так і в наш час людьми Христос пізнається або в простоті серця, або через велику вченість, усі ж інші не хочуть бачити Його.
  Життя людини є безцінним даром, за що заплачено Народженням, Життям, Смертю і Воскресінням Сина Божого. Це спонукає нас відноситися з особливим благоговінням та увагою до кожної людини, незалежно від того, на якій мові та розмовляє чи до якої церкви ходить. Святитель Філарет (Дроздов) говорить, що «любов – є жива і діяльна участь однієї людини в благополуччі іншої». Саме до такої участі в ці Різдвяні дні і хочеться закликати всіх: не поступайте всупереч совісті і євангельських законів, не завдавайте смерті та страждань нікому, пробачайте, любіть один одного, і кров та сльози перестануть проливатися.
  Святкуючи Різдво Христове, ми з благоговінням та сердечною любов'ю дякуємо Богу за минулий 2017 рік. За цей рік у Конотопській єпархії було чимало зроблено: збільшилася кількість недільних шкіл і налічує більше сорока, активізувалася робота соціального відділу та відділу у справах сім'ї, будуються нові храми. Відроджуються древні обителі: буквально з руїн піднімається усипальниця гетьманів Скоропадських Гамаліївський жіночий монастир та відбудовується майже вщент знищений Іоано-Предтеченський собор Путивльського жіночого монастиря. Конотопською єпархією спрямовано більше півмільйона гривень на допомогу воїнам і мирному населенню зони АТО, онкохворим дітям, бідним та людям без даху над головою, студентам і молодим сім’ям.
  Знаковою подією кінця 2017 року всеукраїнського масштабу стало звільнення 74 полонених українських воїнів, які повернулися до своїх домівок завдяки посередництву Української Православної Церкви.
  Ще раз сердечно поздоровляю всіх вас, дорогі брати і сестри, з Різдвом Христовим та Новим роком. Бажаю всім здоров'я, миру, спасіння і успіхів у всіх ваших добрих ділах і починаннях. Нехай Божий мир та Боже благовоління сіяють над кожною вашою домівкою, над кожним селом і містом, над Україною і над усім світом.

Високопреосвященніший Роман,
архієпископ Конотопський і Глухівський
Різдво Христове 2017/2018 р.

Прочитано 268 раз Последнее изменение Четверг, 04 января 2018 09:25

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version