Сайт газеты

Среда, 10 января 2018 12:06

На кордоні з Росією – нові правила

Автор: 
Нововведення. У міжнародному пункті пропуску «Бачівськ» перших іноземців, які пройшли біометричний контроль, знімали для новин. Процедура займає кілька хвилин, в цілому гості країни не заперечують проти такого способу обліку Нововведення. У міжнародному пункті пропуску «Бачівськ» перших іноземців, які пройшли біометричний контроль, знімали для новин. Процедура займає кілька хвилин, в цілому гості країни не заперечують проти такого способу обліку

З 1 січня в міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Бачівськ» та «Катеринівка» на кордоні з Росією інспектори Держприкордонслужби проводять біометричний контроль

  Відбувається зчитування інформації, зняття відбитків пальців за допомогою рідерів. Фіксуються відбитки 5 пальців правої руки, у разі певних фізичних вад знімються відбитки лівої руки. Головною метою нововведення є забезпечення національної безпеки, посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України.
  Обов’язкову фіксацію біометричних даних проходять громадяни 70 країни (у т.ч. Російської Федерації), які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків. Такий підхід підкреслить європейські прагнення України та запобігатиме зниженню туристичного іміджу держави і направлений на запобігання ускладнення прикордонних формальностей відносно громадян європейських та інших країн.
  Запуск системи фіксації біометричних даних Держприкордонслужби – це ще один крок щодо покращення безпекової складової при перетинанні кордону.
  Інформація з системи передаватиметься до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.
  Відповідно до вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал та посадові особи міжнародних організацій.
  При повторному перетині особою кордону здійснюється процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачить, чи здавала людина свої біометричні дані і здійснюватиме їх перевірку. У разі не співпадіння даних особу направлятимуть на додатковий контроль для з’ясування обставин.
  Нагадаємо, сьогодні законодавство дозволяє перебувати в Україніі іноземцю до 90 діб протягом 180 діб. З серпня 2017 року інформаційна система прикордонного відомства автоматично підраховує кількість дозволених діб перебування іноземців в Україні. Технічні засоби Держприкордонслужби дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, в тому числі з вбудованим чіпом, ІD-картки та водійські посвідчення. При цьому постійно вивчається досвід передових країн світу, європейських та американських партнерів щодо побудови систем автоматизації паспортного контролю. Кращі зразки обладнання впроваджуються у відомчу інформаційно-телекомунікаційну систему. 157 діючих пунктів пропуску обладнано засобами для зчитування інформації з біометричних документів та підключено до баз даних Інтерполу.

Ярослав Костян,
перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Сопич»

Прочитано 290 раз Последнее изменение Среда, 10 января 2018 13:04

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version