Сайт газеты

Среда, 17 января 2018 20:56

У Сумах мітингували військові пенсіонери

Автор: 

Сьогодні опівдні ветерани Збройних сил України вийшли на майдан незалежності у Сумах.

На майдан приїхали люди з області, зокрема люди з Лебедина, Охтирки, Глухова та інших районів. Вимагали, аби підвищили їм пенсії.

Пан Анатолій відслужив 26 років. Підполковник міліції у відставці. На пенсію пішов у 2000.

Відповідно до закону, якщо були змінені ті складові, за якими нам нараховували пенсії, то вони повинні автоматично перераховуватися. Нас обманули”, – говорить Анатолій Товарніченко, військовий пенсіонер.

“Я як військовий пенсіонер незадоволена пенсією. У мене пенсія 1500 гривень. За комунальне за опалення тільки 1470”, – говорить Ганна Сітнікова.

 Я ветеран збройних сил, ветеран праці, 53 года стажу. Кажуть або на гражданську пенсію, або на військову переходь. Ну хорошо гражданськой 24 года –  жодної копійки. От чого я і прийшов сюди”, – говорить Іван Гольченко.

Через годину  оголосили резолюцію мітингу.

“Резолюція одна  – не змінювати дію закону про пенсійне забезпечення звільнених з лав Збройних сил  України,  залишити його в тому вигляді, в якому є і зробити перерахунок пенсій військових пенсіонерів залежно від сьогоднішнього грошового забезпечення військових”, – говорить Григорій Шепотько, голова комітету ветеранів військової служби організації ветеранів України.

“До 15 тисячі чоловік у Cумській області незадоволені своїм становищем. Ці проблеми вирішуватися повинні на рівні уряду, Верховної ради, депутатів. Ми будемо звертатися до міністерств з пропозиціями,  до нардепів будемо звертатися, вести діалог з облрадою, щоб теж зверталися до ВР, Кабміну”, –повідомив заступник голови Сумської ОДА Олександр Марченко.

Також сьогодні схожий мітинг був у Конотопі та Шостці. Подібні мітинги військових пенсіонерів відбулись й в інших містах України.

Перерахувати пенсії військовослужбовцям мали у 2018 році за Постановою Кабміну від серпня 2017 року. У грудні минулого року ще однією Постановою відтермінували дату – з 1 січня цього року на 1 січня наступного. На сайті Міністерства соціальної політики є інформація, що наразі готується проект Закону про реформу пенсійного забезпечення військовослужбовцями. Аби дізнатись деталі цього документа, ми направили до Мінсоцполітики запит.

На наше запитання до Пенсійного фонду в Сумській області – щодо перспектив отримати військовим пенсіонерам перераховані виплати, там надіслали нам відео за 12 січня цього року – тоді голова Пенсійного фонду України під час перебування у Маріуполі заявив.” Проект Закону Кабмін схвалив, коли б не був прийнятий цей закон, з 1 січня будуть передбачено перерахунок пенсій задній числом”. 

“Ці процеси не узгоджені, через політичні і управлінські перетини – тобто   питання менше по суті, а більше за формою прийняття рішень в середині уряду. І пробуксовуємо ми саме через це”, – говорить експерт РПР групи пенсійна реформа Галина Третьякова.

tv.sumy.ua

Прочитано 215 раз

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version