Сайт газеты

×

Внимание

Simple Image Gallery Pro Notice: Flickr photoset does not exist or it's not public.
Среда, 13 июня 2018 11:57

Що буде з школою-інтернатом?

Автор 
Оманлива тиша. У школі зараз пусто і тихо, але навколо інтернату вирують пристрасті Оманлива тиша. У школі зараз пусто і тихо, але навколо інтернату вирують пристрасті

Якщо ЗОШ-інтернат терміново не перетвориться в інший заклад, то вже з вересня його буде закрито, більше сотні чоловік позбудуться роботи

  У Глухівської загальноосвітньої школи-інтернату є буквально кілька тижнів, щоб сформувати пакет документів, закладом якого профілю вона себе бачить. Якщо депутати Сумської обласної ради на найближчій сесії не проголосують за створення у Глухові вже нового інтернату, то його, скоріше за все, закриють.
  Про це йшлось на зустрічі колективу школи з директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторією Гробовою і депутатом Сумської обласної ради Олегом Бояринцевим.
  За словами очільниці освітян Сумщини, Нова стратегія по реформуванню системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-26-й роки визначає: загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні не буде. Держава задекларувала чітку позицію: діти мають виховуватись в сім’ях, інтернати мають закритись.
  Так як Глухівська ЗОШ-інтернат I-IIIст. ім. М.І. Жужоми є комунальною власністю Сумської обласної ради, яка і фінансувала його, то саме обласні депутати мають визначитись: чи закрити його зовсім, чи перепрофілювати. Так, закон не має нічого проти спортивних, військових, творчих ліцеїв, де діти мають право вчитись і жити. На роздуми давався час з вересня 2017 року, вже з 2019 року почнеться вивід дітей з інтернатів. За словами В.Гробової, в Шостці місцева влада ухопилась за ідею створення спортивного інтернату обласного значення, щоб зробити на 3-4 північних райони Сумщини заклад за кількома напрямками. Можливо, це буде база для футболістів чи біатлоністів.
  Втім, для Глухова проблема з інтернатом вибухнула ледве не в один день.
  – Через місяць чергова сесія обласної ради, а від Глухова жодних пропозицій. Наша зустріч мала відбутись мінімум півроку тому, коли тільки озвучилась проблема. Знаю, що трудовий колектив вже підписав повідомлення про можливе звільнення. Більше сотні працівників інтернату можуть опинитись без роботи, для Глухова це катастрофа. Тож маємо разом думати, як зберегти заклад, – зазначив О. Бояринцев.
  Як варіант В. Гробова пропонувала розглянути створення військового ліцею, що дуже актуально у прикордонній області під час війни. Директор школи Любов Кострова схиляється до класичного ліцею, але підвішеними залишаються початкові класи, яких просто не може бути.
  На зустрічі озвучувались і чутки, що якщо місто забере інтернат у свою власність, то тут може бути готель або віддадуть під житло військовим. Всі прекрасно розуміють, що місто не потягне «зайву» школу, тому скоріш за все дві прекрасні відремонтовані триповерхові будівлі, їдальня, котельня стануть ласим шматком для дерибану.
  «А яка позиція мера Мішеля Терещенка? Чи зверталось місто до обласної ради зі своїми пропозиціями?» – спитали ми у директорки департаменту освіти. «Поки що жодних розмов не було» – її відповідь.
  Олег Бояринцев підкреслив, що він як глухівчанин не має права спокійно спостерігати збоку за ліквідацією одного із найкращих за своїм потенціалом навчального закладу, він з однодумцями будуть робити все можливе, щоб зберегти його. В свою чергу педагоги просили його подумати, як максимально подовжити перехідний період, щоб мінімізувати невідворотнє скорочення штату і розпуск класів.
  Сьогодні в інтернаті навчається 350 учнів, колектив налічує 120 чоловік. Цю школу у Глухові збудували у 1965 році, щоб закрити дитячий будинок. У восьмирічній школі-інтернаті навчались як діти мікрорайону, так і були постійно проживаючі. У 1996 році його передали у комунальну власність області, з того часу заклад кілька разів змінював статус від ліцею для обдарованих дітей до звичайної загальноосвітньої школи. Місту це було вигідно, адже більше 11 млн грн на утримання закладу йшло з бюджету області, а не міського.

Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ

Прочитано 708 раз Последнее изменение Вторник, 08 января 2019 13:25

Галерея изображений

{gallery}https://www.flickr.com/photos/gazetanedelya/albums/72157668036182017{/gallery}

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version