Сайт газеты

Среда, 12 сентября 2018 13:30

В’ялена риба з ботулізмом

Автор 

У Глухові потерпілих від ботулізму вже перевели з реанімації

  Опівночі 7 вересня до Глухівської ЦРЛ прямо з чергування звернувся поліцейський зі скаргами на слабкість у руках і ногах, була блювота та нудота, погіршився зір. Хворого терміново госпіталізували в реанімаційне відділення. Як з’ясувалося, 41-річний чоловік напередодні вживав в’яленого непатраного ляща, якого купив у магазині «Акація». Разом із ним був друг та 19-річний син, які теж їли рибу. Наступного ранку товариш зі схожими симптомами теж опинився у реанімації, у юнака проявів не виявили, але поклали до інфекційного відділення для спостереження.
  – Ми звернулися за консультацією до сумських спеціалістів, зрештою поставили діагноз ботулізм. Терміново відрядили транспорт за сироваткою антитоксином, яка в Україні є лише в Обухові Київської області. Наразі стан пацієнтів покращився, – прокоментувала заступник головного лікаря Валентина Барахович.
  Як виявилося, для глухівчан забрали дві останніх дози сироватки, які є на території України. Випускається препарат у Воронізькій області Російської Федерації. Наразі до нас він не постачається. Купити сироватку в аптеках неможливо.
  За останніми даними, потерпілих уже перевели з реанімації. Їх рідні, яких ми застали у ЦРЛ, відмовилися давати будь-які коментарі. Кажуть, що знаходяться у шоковому стані та надзвичайно переживають за своїх близьких.
  Міська протиепізоотична комісія оголосила про надзвичайну ситуацію, представники Держпродспоживслужби та відділу торгівлі виїхали до магазину «Акація», де вилучили рибу. Відібрані зразки направлені на дослідження в Сумський лабораторний центр МОЗ України. Результати будуть через кілька днів.
  – За попередніми даними, риба потрапила у продаж від постачальника із Кременчука Полтавської області. Усього на Сумщину завезено 600 кг, з них 500 пішло до торгової бази «Перлина» у Шостці, звідки партія роз`їхалася по 17 торгових точках, – повідомила заступник міського голови Маріанна Васильєва.
  Рибу закупили в Глухів, Дружбу, Зноб-Новгородське, Свесу. З тих, хто купив цей товар, багато осіб поки не встановлені.
  – Риба від цього постачальника виявилася лише в одному магазині Глухова. Це близько 30 кілограмів. Інші підприємці закуповують подібний товар у сумського перевіреного постачальника. Наразі ми уже перевірили документи, сертифікати якості, товаро-транспортні накладні у торгових точках Буйкова, Гаврилова, інших, – коментує начальник Глухівського міськрайонного Управління Держпродспоживслужби Сергій Кравченко.
  Завідувач Глухівським відділом Сумського лабораторного центру Марина Матвієнко зауважила, що ботулізм – це надзвичайно небезпечне захворювання, яке може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса, продуктів домашнього консервування, особливо грибів, м'яса, риби, рідше – овочів. Навіть консерви, у яких усе гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не визначається за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
  Симптоми (нудота, блювота, діарея) найчастіше з'являються поступово, немає різкого підйому температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму, одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання.
  Нагадаємо, у минулому році від ботулізму помер 38-річний фельдшер з Недригайлова.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 277 раз

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version