Сайт газеты

Среда, 10 октября 2018 12:31

Назустріч пригодам

Автор 

Глухів летить у зиму майже некерованим: мер ще не став Президентом, але на роботу вже не ходить

Відпустити чи вигнати?

  Схоже, процес дострокового складання повноважень міським головою Глухова Мішелем Терещенком увійшов у затяжну стадію.
  На позачерговому пленарному засіданні сесії минулої п’ятниці, на якій були присутні 25 депутатів, рішення не було підтримане жодним з них. Промерська група з 9 представників сказала своє «проти». Опозиційні фракції з 15 депутатів не голосували або утримались. У результаті – нуль голосів за відставку. Голова фракції «Воля народу» Юрій Бурлака прокоментував, що вони готові «відпустити чи вигнати» мера тільки після його публічного звіту. Він також заявив, як тільки нинішній міський голова озвучив свою відставку, до них почали іти ходоки з пропозицією підтримати такий собі переворот у мерії, щоб право підпису було не у секретаря Демішевої, а у нинішнього заступника Вискуба. Виходить, єдності у команді, яку сам Терещенко називає фантастичною, нема, всередині іде жорстка боротьба за владу.
  Чому не голосували прихильники мера Мішеля – невідомо, можливо, за цим стоїть якийсь розрахунок. Наприклад, за версією одного з депутатів, Мішель може сходити на президентські вибори, підзаробити там грошей як технічний кандидат, а наступного дня після оголошення результатів прийти на роботу у Глухів, бо він де-юре залишатиметься міським головою. Не з’явились на сесію чомусь і представники громади з числа прихильників, хоча ще тиждень тому був заклик активно збиратись, бо люди вважали його добровільну відставку дуже передчасною, дехто це називав дезертирством.
  До речі, дивно, але в оприлюдненому порядку денному наступної сесії, яка скликається секретарем О. Демішевою на 19 жовтня, питання про дострокове припинення повноважень пана Терещенка вже чомусь зовсім нема. Може, передумав?

Пофігізм чи зрада?

  Самого мера на сесії не було, за неперевіреними даними, оформив відрядження. До речі, за минулий робочий тиждень Мішель у Глухові з’явився лише на один день: виступив на концерті до Дня вчителя. У понеділок-вівторок його теж на робочому місці не було.
  Що про це говорять юристи? Стаття 42 Закону про місцеве самоврядування в Україні чітко визначає, що « у разі звільнення з посади … міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження … здійснює секретар відповідної ради». Є кілька законних підстав, які дійсно унеможливлюють виконання повноважень. Це відпустка, лікарняний, відрядження. Відпустку він уже відгуляв, за «свій рахунок» вибрав ліміт. Поки мер Мішель, як повідомляє журналістам його секретар, у відрядженні. Як він буде далі документально виправдовувати свою відсутність на робочому місці – невідомо.
  Хоча за тим же законом міський голова несе персональну відповідальність за здійснення покладених на нього повноважень. Як показує практика, такий пофігізм може дорого коштувати місту, бо не виключена ситуація, коли секретар не матиме права підписувати фінансові документи через прогули мера. А це – на секундочку! – аванси і зарплати, забезпечення шкіл, садочків, лікарні, всіх відділів.
  Веселі часи настають, малята. На носі опалювальний сезон, ожеледиця і чищення вулиць, які вимагатимуть щоденного контролю. А в цей час мер Мішель ходить по телеканалах у Києві, розповідаючи про боротьбу з клятими олігархами. У нього передвиборча президентська кампанія. Для Глухова оформлює якісь міфічні відрядження. А секретар міської ради працює по 2 години на день. За неофіційними даними, жінці, схожій на О. Демішеву, у вівторок вирізали апендицит. Якщо це так, то мінімум тиждень вона буде на лікарняному. У літаку хоч автопілот можна ввімкнути, а Глухів летить назустріч пригодам некерованим.

Про зарплати педагогам

  На позачергову сесію виносились зміни до бюджету, в тому числі був запланований 1 млн грн на покриття незабезпеченості по зарплаті педагогам і 1,37 млн грн на зарплату апарату міськради. Пропонувалось також розподілити вільний залишок на різні потреби. Ю. Бурлака вніс пропозицію проголосувати за виділення грошей освітянам і на благоустрій, а от 200 тис. грн для ОСББ, 800 тис. грн на сквер Терещенка і 700 тис. грн на штучне покриття майданчика на стадіоні відкласти. Щодо зарплати апарату, то на неї, безумовно, гроші треба, але депутати хочуть знати, кому, скільки і за які заслуги у міській раді дають премії, чому одні не отримують нічого, а дехто має по 200%. Промерська група не підтримала. В свою чергу опозиція не проголосувала за проект в цілому. І питання змін до бюджету залишилось відкритим.
  Як стало відомо, опозиція у понеділок офіційно підготувала проект нового рішення по бюджету і вимагає якнайшвидше скликати позачергову сесію. Також на середу, 10 жовтня, просить зібратись керівників управлінь і відділів, щоб прояснити ситуацію з непрозорими преміями.

Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ

Прочитано 466 раз Последнее изменение Среда, 10 октября 2018 12:33

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version