Сайт газеты

Среда, 05 декабря 2018 13:42

Танців не буде

Автор 
На вимогу. При в‘їзді у Глухів біля урочища Борок розмістився блокпост На вимогу. При в‘їзді у Глухів біля урочища Борок розмістився блокпост

Воєнний стан у Глухові: вигребли сіль у магазинах, відмінили дискотеку та почали будувати блокпост

  Вже більше тижня 10 областей країни, Сумщина в тому числі, живуть у режимі воєнного стану. З перших його днів силовики проводили наради з керівниками міста та району (так, мабуть, вимагали протоколи), звітували про свою посилену службу.
  Звісно, люди налякались. Адже, за законом, воєнний стан передбачає масу заборон та обмежень. Багато хто почав говорити, що почнуться обшуки вдома, можуть забирати майно та ін. Не обійшлось без анекдотичної істерії: перше, що робили глухівчани, – це вигребли з полиць магазинів сіль.
  Але представники силових структур закликали народ не панікувати, мовляв, ситуація контрольована. Вони зазначили, що ні машини, ні корів ніхто забирати не буде! А якщо почуєте інформацію про якихось невідомих, що прийшли до когось додому з перевіркою, то вони рекомендують негайно телефонувати в поліцію на «102», щоб зупинити шахраїв.
  29 листопада в області збиралась Рада оборони. Її протокол мав стати головним документом на період запровадження воєнного стану. Рада оборони області заборонила проведення сільськогосподарських робіт на території 1 км від кордону з 18:00 до 6:00 без відповідних дозволів прикордонників. Також не можна полювати в прикордонних районах. А громадяни, які перебувають у прикордонній зоні, повинні мати при собі особисті документи. Як повідомив губернатор Микола Клочко, з 30 листопада ввели часткове обмеження продажу алкогольних напоїв – з 23:00 до 6:00, заборону продажу алкогольних напоїв людям у військовій формі та правоохоронцям. Місцевим бюджетам дали завдання передбачити кошти на фінансування заходів щодо охорони об’єктів, які підлягають охороні й обороні в умовах надзвичайного стану, та вжити термінових заходів щодо запровадження оперативної системи оповіщення в разі виникнення загрозливої ситуації, появи підозрілих людей тощо.
  Після цього на в’їзді в Глухів зі сторони Сум почали будувати блокпост. Як повідомив начальник Глухівського ВП Олександр Войтенко, 4 грудня в північні райони Сумщини для підсилення охорони стратегічно важливих об’єктів приїхало 45 поліцейських з інших регіонів, до 26 грудня 10 з них будуть працювати в Глухові. Поліція в посиленому режимі охороняє громадський порядок, особливо ретельно перевіряють документи транзитного транспорту та різних автомобілів у нічний час, щоб не було наїздів гастролерів.
  Що стосується прийнятих обласною Радою оборони обмежень відносно життя в період военного стану, то вони до сих пір залишаються лише на папері. Наприклад, про заборону полювання безпосередніх наказів не надходило, про це повідомив голова правління Глухівського відділу УТМР Анатолій Сухопар. Ніхто на місцях не отримував і вказівок про заборону продажу алкогольних напоїв після 23.00. Єдине, що відмінили в Глухові, – це шкільні дискотеки. Мабуть, освітяни спрацювали на випередження ситуації.
  Декілька днів назад у ЗМІ повідомлялось про відміну місцевих виборів у громадах, які були призначені на 23 грудня. Але 3 грудня Президент Петро Порошенко вніс у ВР законопроект №9357 про проведення місцевих виборів під час воєнного стану.
Парламент має розглянути дане питання на цьому пленарному тижні. Також, виступаючи на каналі ICTV, П. Порошенко зазначив, що гарантує президентські вибори 31 березня.

Ольга Медвідь, НЕДЕЛЯ

Прочитано 522 раз

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version