Сайт газеты

Среда, 10 апреля 2019 17:09

Зачепило за живе

Автор: 

Влада Глухівського району обурена ситуацією з обранням головного лікаря ЦРЛ

Представники району і громад обурені тим, що їх пропозиції проігноровані владою міста, а досягнуті вчора домовленості при перемовинах з в.о. міського голови О.Демішевою щодо прозорого вибору головного лікаря Глухівсткої ЦРЛ виявились пустим звуком. Про це пише районна газета «Глухівщина». Голова Глухівської районної державної адміністрації Вікторія Сокол та голова районної ради Олексій Ткаченко закликають усіх: районних депутатів, сільських та селищних голів, голів об’єднаних територіальних громад долучитися до вирішення проблеми стосовно Глухівської ЦРЛ.

«Безвідповідальне прийняття Вами таких рішень призведе до закриття не тільки хірургічного, а й інших відділень ЦРЛ, що ставить під загрозу збереження госпітального округу, за створення якого підписалось майже 10 тис. жителів району. Просимо Вас вжити термінових заходів щодо вирішення і забезпечення роботи хірургічного відділення, прозорого проведення конкурсу на посаду головного лікаря ЦРЛ та стабільної роботи медичного закладу», - написали представники Глухівщини у зверненні до міського голови голови М.Терещенка.

Обурення викликає й те, що при формуванні і затвердженні складу конкурсної комісії на зайняття посади керівника Глухівської центральної районної лікарні представників райдержадміністрації та районної ради не було включено, хоча фінансування лікарні проводиться з різних місцевих бюджетів. А також й те, що членами комісії було відхилено заяви лікарів Віталія Горбасьова і Сергія Носкова, а залишено одну кандидатуру - на той час тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря Анатолія Кіяшка.

Керівництво районної влади підготувало звернення до міського голови Мішеля Терещенка щодо включення у комісію представників району та ОТГ задля проведення відкритого та прозорого конкурсу на зайняття посади головного лікаря Глухівської ЦРЛ, яке підписали депутати районної ради, сільські та селищний голови району, керівники об’єднаних територіальних громад. Районна рада регулярно пропонувала міській владі звернути увагу на стан роботи з кадрами, умови праці в Глухівській ЦРЛ. Пропонувалась участь у проведенні спільних заходів щодо поліпшення якості медичних послуг, а також матеріально-технічного забезпечення закладу та покращення медичного обслуговування населення міста та району. Глухівською районною радою прийнята програма щодо забезпечення лікарів житлом, у тому числі придбання квартири для лікарів ЦРЛ. Але з боку міської влади не була підтримана жодна пропозиція щодо спільного вирішення питань медичної галузі.

Нагадаємо, у вівторок у міській раді о 10 ранку, повинен був відбутись конкурс з виборів головного лікаря. Районна делегація у складі голови районної ради Олексія Ткаченка, Шалигинського селищного голови Юрія Матвієнка, депутатів райради Галини Стороженко, Івана Кравченка, Юрія Коломійця, Руслана Клейншмідта, Володимира Соломенного, В’ячеслава Кузьміна, Сергія Дмитренка взяла участь у заходах протесту, що відбувалися у залі міської ради, де було зачитано текст звернення, а також висловлено свої думки щодо подальшого збереження колективу лікарні. Присутні глухівчани оплесками підтримали позицію керівників району, депутатів райради і керівників ОТГ. Секретар міської ради Олена Демішева запросила районну делегацію до кабінету на перемовини щодо складу комісію з виборів головного лікаря.

Здалося, нібито, всі почули один одного, й адекватне рішення міської ради повинно не забаритися. Але вже ввечері стало відомо, що засідання комісії було проведено, і головним лікарем Глухівської ЦРЛ серед одного кандидата обрали цього ж кандидата – Анатолія Кіяшка.

Ось як про участь районної влади у конкурсній комісії на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментувала Олена Демішева: «РАЙРАДА ВИСЛОВИЛА БАЖАННЯ БУТИ У СКЛАДІ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ. Вони не члени колективу і не члени виконавчого комітету. Тобто їх можна було б включити тільки як представників громадської ради Глухова. Цікавим є той факт, що коли доходило питання щодо додаткового фінансування лікарні, то райрада була осторонь...».

Але ж з районного бюджету для Глухівської ЦРЛ минулого року було виділено більше 10 млн. грн. Тож, мабуть, і мали представники району право голосу щодо вибору головного лікаря?!

Прочитано 472 раз

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version