Logo
Версия для печати
Воскресенье, 05 мая 2019 11:14

Важкий призов

Автор 
Не хочу в армію. За декотрими воєнкому доводиться приходити на місце роботи особисто Не хочу в армію. За декотрими воєнкому доводиться приходити на місце роботи особисто

Поки перших строковиків з Глухівщини урочисто проводять, інші ховаються

  На минулому тижні перших строковиків з Глухівщини урочисто провели в армію з Сум. Призивна триває з 1 квітня, і за цей час уже відправили на службу 12 юнаків. Наші земляки потрапили як у Збройні сили України, так і в інші військові формування: Нацгвардію, Державну прикордонну службу. Де буде служити призовник, залежить від його стану здоров’я, освіти, бажання.
  На Глухівський військовий комісаріат визначений план 36 осіб: 16 з району та 20 з міста. Але цього року кампанія проходить з великими проблемами, тому що юнаки продовжують активно ховатися. Як коментує військовий комісар Андрій Нємцев, вони не вважають за потрібне виконувати свій обов’язок перед державою, натомість їдуть на заробітки, влаштовуються на роботу нелегально, щоб їх не могли знайти представники військкомату. І в цьому юнаків підтримують батьки.
  – Класична картина, коли хлопець проходить медичну комісію, виявляється цілковито здоровим, а вже наступного дня мами ведуть їх до лікаря, де фіксується підвищений тиск. Не знаю, чи вони спеціально п’ють енергетики чи якісь ліки, але таким чином усіляко намагаються укритися від військової служби, – розповідає Андрій Нємцев.
  Одного такого «уклоніста» співробітники військкомату нещодавно зупинили просто на вулиці міста. Дізнались, що хлопець нелегально працює в місцевій службі таксі. Після того, як юнаку двічі вручали повістку, і він не з’являвся, воєнком рано вранці особисто прийшов на стоянку таксі, викликав патруль поліції та представника міської ради – голову призивної комісії Олену Гаврильченко. Лише після півторагодинних перемовин хлопець погодився пройти медичну комісію.
  – Строкова служба потрібна насамперед тим же призовникам. Бо при влаштуванні на роботу вимагають військовий квиток. А умови її проходження зараз досить достойні. Харчування доведено до норм НАТО, формою забезпечують. Ні одна особа зі строкової служби за 5 років не направлялася в зону проведення ООС. Тому страшного нічого немає, – пояснює воєнком.
  За статистикою, більше половини строковиків за власним бажанням лишаються служити на контракті. Чоловіків вабить зарплатня, яка в початківця становить близько 10 тис. грн, соціальний пакет, забезпечення гуртожитком поліпшеного типу. Через 25 років військові мають можливість вийти на заслужений відпочинок, пенсія становить 70% від заробітної плати.
  Згідно указу Президента, цього року весняну та осінню кампанії продовжили на один місяць, тому закінчиться призов 30 червня. До лав армії мають іти чоловіки від 20 по 27 років, хоча добровольці можуть і з 18. Строк служби – 1,5 роки, якщо є вища освіта – 12 місяців.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Прочитано 217 раз Последнее изменение Суббота, 04 мая 2019 09:50
Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.