Сайт газеты

Воскресенье, 26 мая 2019 11:28

Секрет відмінників

Автор 

У кількох призерів Всеукраїнських олімпіад з Глухівщини є одна спільна риса: вони не займаються з репетиторами

  Добігає до кінця навчальний рік, учні з нетерпінням чекають літнього відпочинку. Але в деяких канікули – це не тільки сонце, море, пляж та дозвілля на будь-який розсуд, а більше часу для того, щоб здобути інформацію, підготуватися до олімпіад у наступному році. Такий у них характер, така особливість. Їм подобається навчання, процес пізнання. Це велика рідкість. Призери Всеукраїнських олімпіад Дар’я Троша, Діана Шендрикова та Максим Тюльпа розповіли журналістам, що три вільних місяці від уроків планують, нарешті, пірнути з головою … у науку

Максим Тюльпа:
«Щоб вивчити матеріал потрібно не зубрити, а любити»
  Учень 10 класу Глухівської ЗОШ №3 Максим Тюльпа в цьому році зайняв третє місце на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики. Каже, що з самого дитинства мріяв стати програмістом, а те, що в нього є хист до точних наук, зрозумів, коли перейшов навчатись у середню школу. Для нього написати коротенький твір складніше, ніж комп’ютерну програму. До всеукраїнського етапу готував Максима вчитель фізики та інформатики Сергій Маслюк.
  – У школі вивчають інформаційні технології, а писати програми – це вже олімпіадний рівень, тут треба вивчати ази з нуля. В олімпіадах з інформатики, математики, хімії та фізики беру участь з 7 класу.
  До репетиторів хлопець не звертається – вся підготовка тільки з вчителями школи. Планує на наступний рік додатково підтягнути англійську, бо попереду зовнішнє тестування з цього предмету. Каже, що англійська і у програмуванні дуже потрібна.
  – Мені це дається легко, займаюсь підготовкою у вільний час, ночами не сиджу. Просто мені це подобається, і я в цьому хочу розбиратись сам. Зубрити мені не можна – чим більше інформації, тим складніше її запам’ятовувати.
  Максим ще не задумувався, у який виш конкретно хоче вступити, але однозначно на програміста. Влітку буде шукати конкурси з інформатики, аби далі розвиватись у цьому напрямку.

Дар’я Троша:
«Якщо набридло сидіти над підручником – потрібно відволіктись»
  Учениця 9 класу Баницького НВК Дар’я Троша – призер IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури, має третє місце. Готувала ученицю вчитель української мови і літератури Олена Мисько.
  Зараз Дар’я стоїть перед вибором: стати музикантом чи журналістом. Дівчина їздила на навчання з Банич у Глухівську школу мистецтв, займалась по класу фортепіано. З вузом Дар’я ще не визначилась, але географічна орієнтація вже є: Одеса, Харків, Київ.
  – До репетиторів не ходжу, вся підготовка відбувається з вчителем перед олімпіадами та вдома. Ось незабаром у нас канікули, а я вже починаю вчити програму наступного навчального року з літератури. Мене ніхто не примушує вчитися. Іноді буває, що навіть батьки виганяють погуляти, аби я відволіклась від навчання.
  Хімія, фізика, алгебра – предмети, над якими дівчина себе заставляє сидіти, але каже, що це формує характер: не можна робити тільке те, що легко дається. Завжди намагається спланувати свій день.

Діана Шендрикова:
«Я за спонтанність, бо так цікавіше жити»
  Учениця 9 класу Сопицького НВК Діана Шендрикова у цьому році зайняла друге місце у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства. Підготовкою дівчини займалась вчитель правознавства та історії Олена Мацак.
  – Поставила перед собою мету брати участь в обласних та всеукраїнських етапах олімпіад, бо підготовка до них – це завжди більше, ніж шкільна програма, і при вступі до вузу ці знання неодмінно знадобляться. Думаю, матиму більше шансів отримати високі бали на ЗНО. Ким хочу стати, я вже знала у 1 класі – адвокатом. Зараз ось думаю про суддю, але це неодмінно буде юридична спеціальність. Вже зараз починаю цікавитись умовами вступу у деякі університети.
  У Діани немає канікул та вихідних . Говорить, що страждають навіть батьки, які не дивляться телевізор, коли вона займається.
  У ніч перед олімпіадою їй завжди здається, що нічого не знає, тому замість того, аби добряче виспатись, вчить. Розуміє, що це не найкраще, радить собі справлятися зі стресом зміною діяльності – чи погуляти, чи почитати, тільки не зациклюватися на проблемі. Її день, до речі, ніколи не планується, Діана за спонтанність, бо так цікавіше жити. У школі дівчина відмінниця, і поки не збирається втрачати цей статус, а навпаки – примножувати власні перемоги, тому на літні канікули вже запаслась літературою з правознавства.

Марина Мекеда, НЕДЕЛЯ

Прочитано 238 раз Последнее изменение Воскресенье, 26 мая 2019 13:27

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version