Документ без названия

Глухів гальмує

  Пятница, 24 мая 2019

Партнери по Глухівському госпітальному округу будуть створювати раду поки без представників центру

Ваші проблеми – наші проблеми

  Схоже, що політична криза місцевого масштабу перестає бути локальною проблемою містечкового характеру: на кону функціонування госпітального округу з центром у Глухові. А це вже зачіпає інтереси всієї Глухівщини, Кролевеччини і Путивльщини. Через незрозумілі амбіції і позицію особисто міського голови Мішеля Терещенка і його найближчих прибічників (у Глухові їх називають «фантастичною командою) щодо десятка нових депутатів міськради, яких не вносять у списки, у місті не може зібратись сесія і делегувати своїх представників до госпітальної ради пропорційно до чисельності населення.
  Представники районів і ОТГ, які ввійшли до такого вистражданого і довгоочікуваного округу, вирішили поки рухатись без колег з Глухова, які загрузли у болоті інтриг. І домовились все-таки починати створювати Госпітальну раду без делегатів від міста, яких нікому делегувати: сесія не збирається.
  При цьому прямо заявили, що побоюються мати справу з такими непередбачуваними партнерами, а кролевчани взагалі подумують про входження до іншого округу. Про це мова йшла на зборах, які відбулись минулого тижня у міській раді Глухова. Зустріч ініціював директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко, щоб обговорити нюанси створення Госпітальної ради та подальшого розвитку медицини в окрузі. У Глухів приїхали перші особи Путивльського, Глухівського та Кролевецького районів, Шалигинскої, Березівської, Новослобідської, Кролевецької ОТГ. Мер Мішель стратегічне зібрання у п’ятницю проігнорував, його традиційно не було на роботі. Це вже викликало німий подив: невже господарям настільки по барабану ця медицина, округ, рада?

Треба малювати схему округу

  Олександр Хоруженко коротко розповів чиновникам про справи в інших п’яти госпітальних округах Сумщини, де вже створені госпітальні ради як дорадчі органи, а медичні заклади переформатувалися у комунальні некомерційні підприємства. Глухів – єдине місто, яке гальмує.
  – Вам потрібно перш за все домовлятись про різні нюанси у межах округу. Зрозумійте, без спільного плану ви довго не протримаєтесь, – застеріг він.
  Він також наголосив на ряді перспектив, які втратить Глухівський округ, якщо швидко не запрацює механізм перетворення Глухівської ЦРЛ у комунальне некомерційне підприємство, щоб мати змогу отримувати гроші від держави. Але це не тільки проблеми Глухова, адже на базі ЦРЛ має бути багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування для всього округу.
  Учасники круглого столу відверто висловлювали занепокоєння ситуацією у міській раді, інертністю глухівської влади, категоричною відсутністю діалогу. Так, секретар міськради Олена Демішева пояснила , що не в змозі провести сесію через «саботаж депутатів». Укропівець Андрій Карлов тут же попросив пояснити, чому півроку мер Терещенко не включає у списки депутатів. «Деякі депутати вже виграли по два суди, рішення давно вступили в силу, дії мера визнані протизаконними, а нічого не міняється. Тож не жалійтесь тут, що у вас голосувати нікому», – сказав він.

Кролевецьке питання

  – У нас ще два місяці тому була сесія, ми виносили питання про приєднання Кролевецької громади до Конотопського госпітального округу. Поки депутати не підтримали. На наступній сесії точно знову буде підійматися це питання, бо кролевчан лякає ваша політична криза. Почуйте, ми очікуємо конкретного плану від центру, але його немає, – висловив свої побоювання заступник міського голови Кролевця В’ячеслав Жовтя.
  За великим рахунком, кролевчани вільні обирати, куди їм їхати: комусь ближче у Глухів, комусь електричкою до Шостки чи Конотопу. Держава заплатить конкретному закладу за лікування конкретної людини. Глухів мав би за попередні чотири місяці з часу офіційного створення округу проговорити з сусідами – і районом, і Кролевецькою міською ОТГ – різні варіанти, заспокоїти, гарантувати висококласну медичну допомогу. Натомість налякав скандалом зі звільненням трьох з чотирьох хірургів, протестами проти призначення головного лікаря.

«Краще вже подати у відставку, хай будуть вибори»

  Голова Путивльської районної ради Євген Южаков декілька разів намагався з’ясувати, чим допомогти керівництву Глухова, пропонував разом пошукати варіанти знаходження хоч якогось варіанту виходу з кризи. Бо позиція ігнорування опозиції, нехтування законом, затягування часу у судах привела до краю управлінської прірви. З ним солідарні і колеги.
  – Як секретар секретарю кажу вам, що ви прийшли до влади вирішувати людські питання, щоб люди у вашому місті жили нормально, щоб лікарня працювала. А ми що чуємо? «Я не візьму того депутата, сього». Не розумію, як так можна? – звернулась до О. Демішевої секретар Кролевецької міськради Олена Рекуха.
  – Мені здається, що керівництво міста щось переплутало, бо веде себе не як влада, а як опозиція. Якісь ігри, ультиматуми… Шукайте компроміс, терміново домовляйтесь з депутатами, якщо ні – то вже краще подати у відставку. Хай будуть вибори, нові люди, тоді і всі три райони не будемо заручниками вашої ситуації, – наголосив голова Глухівської районної ради Олексій Ткаченко.
  Не отримавши від О. Демішевої жодних конкретних обіцянок, партнери по госпітальному округу домовились створювати Госпітальну раду поки без представників Глухова. Майже всі вже визначились з кандидатурами, здебільшого це медики і управлінці, 23-24 травня сесії, на яких затвердять представників, відбудуться у Кролевці і Шалигиному, і вже можна буде проводити перше засідання, обирати голову. А головне, напрацьовувати план розвитку на 5 років, схеми медичної інфраструктури, думати, які відділення в яких лікарнях залишитимуться, обговорювати якось транспортне сполучення, кадри і т.д. Організаційні питання взяли на себе Глухівська райрада і РДА.
  Нагадаємо, мова йде про дорадчий орган, який опікуватиметься питанням вторинної медичної допомоги (так звана «первинка» з ФАПами і сімейними лікарями залишається у кожного району і ОТГ своя).

Марина Мекеда, Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ

Прочитано 308 раз Последнее изменение Пятница, 24 мая 2019

  • Популярные
    новости


  • Последние
    новости

covi8 300x228