Сайт газеты

Понедельник, 03 июня 2019 10:02

Притомні студенти

Автор 

У Глухові цілий день реанімували дітей

  На базі Глухівського медичного училища 22 травня проходив завершальний етап обласного конкурсу практичної майстерності. Учасники – студенти медичних училищ області з Сум, Лебедина, Конотопу, Шостки і Глухова. Навчальні заклади виставили по декілька команд, їх нараховувалось 11.
  Всіх гостей привітала директор Глухівського медичного училища Ганна Коняєва.
  – Я дивлюсь на наших студентів і бачу, що даний конкурс допоміг їм подорослішати. Від них так і віє енергією професіоналізму. Я чула, як студенти готувались до конкурсу, можу зазначити, що вони вже спеціалісти, але ще без диплому. Лікар, який прийде після університету, буде мати за щастя працювати з таким медперсоналом, – відмітила вона.
  Завершальний етап змагань був присвячений дитячій реанімації. Першу половину дня інструктори проводили тематичні конференції, де нагадали важливі моменти. Бригади тренерів Сумського центру екстреної медичної допомоги проводили майстер-класи. Під керівництвом професіоналів студенти вчились, як, наприклад, діяти, коли знайшли непритомну людину в закритій машині. До речі, був справжній автомобіль і пасажир. Інструктори демонстрували евакуацію постраждалого з допомогою носилок, вчили правильно фіксувати тіло ременями і т.п. В аудиторіях проходив майстер-клас з загальної реанімації. Як відмітив заступник головного лікаря Шосткинської станції «Швидкої допомоги» Анатолій Клішевич, який разом з бригадою також завітав на захід, дуже важливо, що є такі навчання.
  – Реанімувати дітей приходиться не часто. За мою 30-річну практику роботи на «швидкій» таких випадків було всього 5-6. Тобто, випадки не поширені, але, коли трапляться, то медик повинен не розгубитись і правильно надати допомогу дитині, – говорить лікар.
  Після обіду розпочалися гарячі змагання. Майбутні медики пройшли тестові випробування, а далі вони рятували дітей з різними легендами. Ось команда Лебединського училища прибула на виклик, де дитину без свідомості перехожі знайшли біля лавочки. Шосткинська бригада надає допомогу хлопчику, якого щось укусило і він почав задихатись. Все відбувається по-справжньому, в режимі реального часу: визначається тяжкість стану пацієнта, розраховуються необхідні дози медпрепаратів, відкриваються ампули, вводяться пацієнту-макету. При необхідності застовується дефібрилятор. Студенти хвилюються і наполегливо працюють командою. Головна задача – полегшити стан пацієнта, привести його до тями.
  За результатами всіх 5 етапів кращими визнані майбутні медики з Лебедина. Надалі цю команду планують відкомандирувати на всеукраїнські змагання медиків, які пройдуть в Ужгороді.
  Головний суддя змагань Ярослав Борисенко коментує, що обласні змагання з надання екстреної медичної допомоги були започатковані для популяризації професії медика.
  – Так склалось, що сьогодні небагато наших випускників йдуть працювати за фахом. Ми надіємось, що держава зверне на це увагу, дасть медперсоналу достойну зарплату, щоб випускники не їхали до Польщі, а працювали у себе вдома. А студенти у нас прекрасні. Ми приємно вражені їхнім рівнем знань і підготовкою. До цього я спостерігав за змаганнями команд лікарів і хочу сказати, що майбутній молодший персонал працює нічим не гірше, – зазначив він.

Ольга Медвідь, НЕДЕЛЯ

Прочитано 173 раз Последнее изменение Понедельник, 03 июня 2019 13:21

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version