Сайт газеты

Среда, 29 мая 2019 11:54

Обурені беззаконням

Автор 

Освітяни Глухова попередили мера Терещенка про те, що у п’ятницю вийдуть протестувати

  У п’ятницю, 31 травня, о 15.00 біля міської ради під час проведення сесії освітяни Глухова планують зібратись на мирну акцію протесту. Відповідного листа профспілка вже направила міському голові. Педагогів спонукала вийти на мітинг ситуація, яка склалась з незаконним звільненням начальника відділу освіти Людмили Васянович. Її звільнили ніби за невідповідність займаній посаді. Керівники шкіл та інших навчальних закладів Глухова кілька разів ходили на прийом до міського голови з проханням пояснити причину звільнення, але нічого не почули. У Глухів на минулому тижні приїжджали голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Сергій Осадчий з юристом Миколою Сердюком, які зустрічались з мером і секретарем міської ради. Вони намагались донести до керівництва міста тезу про незаконність їхнього кадрового рішення, просили про виважену співпрацю, але порозуміння не вийшло. Звільнена Л.Васянович вже подала до суду, але освітяни не хочуть залишатись осторонь негативних процесів, які зачіпають освіту.
  Голова Глухівської міськрайонної організації профспілки працівників освіти і науки Олена Ковальова говорить, що на акцію протесту вони виходять не тільки через беззаконня із начальником відділу освіти.
  – Ситуація із Васянович стала тією краплею, яка переповнила чашу терпіння. Так, ми хочемо проявити професійну солідарність, нам набридло мовчати і дивитись, як об нас витирають ноги. Насправді ситуація набагато глибша, і ми вимагатимемо, перш за все, соціального діалогу із місцевою владою. Останні роки влада свідомо ігнорує всі наші пропозиції, відсутній взагалі будь-який контакт із міським головою, натомість ми отримуємо постійні приниження і втручання в освітній процес. Про плани влади ми дізнаємось останніми, зокрема, нас всіх хвилює і обурює неналежне фінансування дошкільних закладів, ДЮСШ і МЦПО, якісь підпільні слухи про скорочення, – коментує вона.
  Профспілка запевняє, що проведення мирного заходу не призведе до порушення громадського порядку і не створить загрозу національній безпеці України. Сподіваються і на підтримку акції з боку батьків, депутатів міської ради, представників громадськості.
  Нагадаємо, Л.Васянович прямо заявляє про причину втрати роботи: вона відмовилась звільнити трьох директорів шкіл (за збігом обставин – всі вони депутати міської ради з опозиційної до мера Мішеля «Волі народу») за аморальну поведінку. Очевидно, що такий крок має зробити новопризначений керівник.

Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ

Прочитано 471 раз Последнее изменение Среда, 29 мая 2019 12:29

Внешние ссылки предоставляются исключительно для справочных целей. Редакция газеты "Неделя" не несет ответственность за содержание внешних интернет-сайтов. Редакция может публиковать статьи в порядке обсуждения, не разделяя точку зрения автора. Использование в любой форме материалов, опубликованных в газете и на сайте, — с согласия редакции. Ссылка на газету при этом обязательна.

Top Desktop version